Strona główna | Juniorki młodsze | Juniorki młodsze grały w Holandii

Juniorki młodsze grały w Holandii

W drugim występie festiwalu Handbalweek, odbywającego się w Holandii, reprezentacja Polski juniorek młodszych przegrała z duńskim zespołem Randers 17:28 (4:13). W piątek podopieczne Agnieszki Truszyńskiej ponownie zmierzą się z rówieśniczkami z Holandii.
15817893_1402897246387102_2093576738_o

Mecz od samego początku toczył się w dość szybkim tempie, po 5 minutach Polki przegrywały z pierwszą drużyną duńskiego klubu Randers (rocznik ‘99) jedną bramką (0:1). Tak niski wynik utrzymywał się przez znaczną część pierwszej połowy, ponieważ obie drużyny mocno pracowały w obronie, a także raziły niecelnością.

Warto podkreślić dobrą grę polskich bramkarek, które niejednokrotnie ratowały swoje koleżanki z opresji, m.in broniąc trzy rzuty karne. Po 20 minutach gry i coraz celniejszych rzutach, bardziej doświadczone Dunki wyszły na kilkubramkowe prowadzenie, które utrzymało się, aż do końca pierwszej części spotkania.

15785111_1402897269720433_1051287496_o

Druga część meczu miała dużo bardziej wyrównany przebieg. Nasze zawodniczki skuteczniej wykańczały kreowane przez siebie okazje. Niestety dalej przytrafiały się im drobne błędy w ustawieniu i realizowaniu założeń taktycznych, co spowodowało, że odrabianie strat nie było prostym zadaniem.

Randers 1 (DK) – Polska U 17 28:17 (13:4)
Polska: Stachiewicz, Zima, Wdowak – Olek 3, Stanisławczyk 1, Wójcik, Sobecka, Dworniczuk, Zagrajek 3, Jobda, Murawiecka, Żmijewska, Kupc 1, Borowska, Weber 8, Pietras 1. Kary 16  min.