Strona główna | Seniorki | Kinga Achruk: Mamy wielki potencjał

Kinga Achruk: Mamy wielki potencjał

 

W piątek reprezentacja Polski kobiet zmierzy się z Białorusią. – Mamy wielki potencjał i chęć do gry. Teraz trzeba to cierpliwie, ale skutecznie przenieść na boisko – mówi przed towarzyskim turniejem w Gdańsku rozgrywająca reprezentacji Polski, Kinga Achruk.

2017.03.16 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji kobiet Kadra A N/z {persons} Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Aktualne zgrupowanie to ostatnia okazja do treningów przed dwumeczem z Rosjankami, którego stawką będzie awans na Mistrzostwa Świata. – Najbliższe spotkania to szansa, żeby się zgrać, poczuć swoje tempo i przenieść założenia taktyczne z treningu na mecz. Wtedy jesteśmy w stanie zebrać najwięcej doświadczenia.

Selekcja nie została zakończona. Trener Leszek Krowicki wciąż jest otwarty na zawodniczki, które pozwolą mu zrealizować postawione cele. – Chcąc wygrać dwumecz z Rosjankami nie możemy mieć jednej liderki, a drużynę. Bramki muszą padać z każdej pozycji, więc musimy nabierać pewności siebie. Mamy wielki potencjał i chęć do gry. Teraz trzeba to cierpliwie, ale skutecznie przenieść na boisko – podkreśla rozgrywająca reprezentacji.

Jak zaznacza Kinga Achruk istotne jest nie tylko zgranie, ale również doskonalenie nowych dla zespołu elementów. – Na pewno ważne jest, aby podejść do meczu w pełni skoncentrowanym, choć nie ma presji na wynik. Najważniejszym elementem w piłce ręcznej jest defensywa i już od mistrzostw próbowaliśmy nietypowej dla nas obrony 3-2-1. Ciągle się doskonalimy i mam nadzieję, że będzie to wyglądać coraz lepiej. To taki indywidualny cel każdej z nas.