Strona główna | Seniorzy | Znamy “19” Biało-czerwonych na kw. MŚ 2019

Znamy “19” Biało-czerwonych na kw. MŚ 2019

 

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych po krótkiej, sylwestrowej przerwie spotkała się na zgrupowaniu w Pruszkowie. W podwarszawskiej miejscowości Biało-czerwoni trenować będą tylko trzykrotnie, bowiem już w czwartek wczesnym rankiem kadrowicze odlecą do Hiszpanii, gdzie w dniach 5-7 stycznia wezmą udział w Memoriale Domingo Barcenasa.

Gry towarzyskie w Hiszpanii to dla zawodników Piotra Przybeckiego ostatni test przed turniejem 1. fazy kwalifikacji do MŚ 2019, który w dniach 12-14 stycznia odbędzie się w Povoa de Varzim w Portugalii.

razem

Decyzją sztabu szkoleniowego drużyny narodowej w Pruszkowie zjawiło się 19 zawodników. Do kolegów z reprezentacji dołączył rozgrywający Łukasz Gierak, który nie wystąpił w grudniowym Pucharze 4 Narodów.

Transmisje ze wszystkich meczów Polaków w turniejach w Hiszpanii oraz Portugalii przeprowadzi TVP Sport.

Memoriał Domingo Barcenasa (Pontevedra i Vigo – Hiszpania):

5.01 (piątek)

g.17:00 Argentyna – Polska

6.01 (sobota)

g.18:30 Polska – Białoruś

7.01 (niedziela)

g.19:00 Hiszpania – Polska

Turniej w 1 fazie kwalifikacji MŚ 2019 (Povoa de Varzim – Portugalia):

12.01 (piątek)

g.18:15 Polska – Kosowo

13.01 (sobota)

g.21:30 Polska – Cypr

14.01 (niedziela)

g.19:00 Portugalia – Polska

Skład reprezentacji Polski na turnieje w Hiszpanii oraz Portugalii:

  1. Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
  2. Gębala Maciej – SPR Wisła Płock S.A
  3. Gębala Tomasz – SPR Wisła Płock S.A.
  4. Krajewski Przemysław – SPR Wisła Płock S.A.
  5. Morawski Adam – SPR Wisła Płock S.A.
  6. Genda Paweł – MMTS Kwidzyn S.A.
  7. Nogowski Adrian – MMTS Kwidzyn S.A.
  8. Krieger Kamil – MMTS Kwidzyn S.A.
  9. Daćko Marek – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  10. Moryto Arkadiusz – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  11. Szmal Sławomir – KS Vive Handball Kielce S.A.
  12. Makowiejew Stanisław – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
  13. Paczkowski Paweł – HK Motor Zaporoże (Ukraina)
  14. Przybylski Rafał – Fenix Toulouse Handball (Francja)
  15. Syprzak Kamil – FC Barcelona Lassa (Hiszpania)
  16. Walczak Patryk – Massy Essonne HB (Francja)
  17. Chrapkowski Piotr – S.C. Magdeburg (Niemcy)
  18. Wyszomirski Piotr – TBV Lemgo (Niemcy)
  19. Gierak Łukasz – TuS N-Lubbecke (Niemcy)