24 października 2022

SUKCES POLSKICH KLUBÓW PODCZAS EHF CHAMPIONS CUP

W niedzielę 23 października zakończył się EHF Champions Cup w Porto Santo. Turniej wyłonił Klubowych Mistrzów Europy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie petra-ehf.jpg

Wśród mężczyzn najlepszym klubem w Europie okazał się BHT Petra Płock! Nafciarze w drodze po najwyższy tytuł ulegli tylko w jednym spotkaniu z mistrzami Szwecji – Göteborg Beach Handball Club. W ćwierćfinale Petra zmierzyła się z niemieckim Die Otternasen. Spotkanie wygrali 2:0, a trochę więcej emocji przyniósł półfinał z Fomento Deporte CBMP Ciudad de Málaga. Po serii shoot-out to płocczanie mogli cieszyć się z awansu do finału w którym zmierzyli się z węgierskim Salgótarjáni Strandépítök BHC. W meczu finałowym zdecydowanie wygrali oba sety i w 10 rocznicę utworzenia klubu zostali Klubowymi Mistrzami Europy.

W EHF Champions Cup wzięła też udział drużyna BHT Byczki Kowalewo Pomorskie. Klub z Kowalewa po niebywałym zwycięstwie w ćwierćfinale z Bruder Ismaning dostał się do najlepszej czwórki turnieju!

Niestety w kolejnych meczach Byczki musiały uznać wyższość przeciwniczek – OVB Beach Girls i GEA A.M. Team Almeria przegrywając w obu meczach 2:0. Ostatecznie turniej zakończyły na 4 miejscu, co i tak jest ogromnym sukcesem.

fot. https://www.facebook.com/BHT.BYCZKI.KOWALEWO.POM

Polskim akcentem była również para sędziowska – Sylwia Bartkowiak i Weronika Łakomy, które poprowadziły spotkanie finałowe pomiędzy OVB Beach Girls, a HEI Dame Beach Handball. Po serii shoot out, to zespół z Węgier mógł cieszyć się z uzyskania tytułu Klubowego Mistrza Europy.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest