Strona główna | ZPRP | IHF potwierdził kandydatury Polski

IHF potwierdził kandydatury Polski

 

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej potwierdziła wstępną kandydaturę Polski, jako organizatora Mistrzostw Świata mężczyzn w 2021 lub 2023 roku. Kontrkandydatami naszego kraju w wyścigu o organizację turnieju z udziałem najlepszych ekip globu w 2021 roku są Węgry oraz Egipt, natomiast w przypadku czempionatu zaplanowanego na rok 2023 są to Węgry oraz Szwecja.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce analizuje obecnie możliwości przedstawienia IHF optymalnej oferty oraz struktury turnieju, ze szczególnym uwzględnieniem propozycji dotyczącej mistrzostw w roku 2023. Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną w przyszłym tygodniu.

Kolejnym etapem procesu aplikacyjnego będzie bowiem spotkanie przedstawicieli wszystkich zainteresowanych federacji w siedzibie IHF w Bazylei, które odbędzie się 8 maja bieżącego roku.

Ostateczne decyzje poznamy niecały miesiąc później, 4 czerwca w Budapeszcie, tuż przed Zwyczajnym oraz Nadzwyczajnym Kongresem Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej.

Ponadto ZPRP zgłosił chęć organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet w 2018 roku oraz Młodzieżowych Mistrzostw Świata mężczyzn w 2019 roku. Przypomnijmy, że Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorek w roku 2013 oraz Mistrzostw Europy juniorów w roku 2014. W styczniu przyszłego roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy mężczyzn EHF Euro 2016. Wszystkie wymienione imprezy wpisują się w szeroki program rozwoju piłki ręcznej w naszym kraju.