Strona główna | ZPRP | Powalczą na Białorusi o awans

Powalczą na Białorusi o awans

 

W Giżycku zakończyło się kilkudniowe zgrupowanie młodzieżowej kadry narodowej kobiet, która w środę rano wyjechała na Białoruś. Polki w Żłobinie zagrają w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Ich rywalkami, w dniach 17-19 kwietnia, w walce o dwa miejsca premiowane awansem będą Dunki, Ukrainki i Białorusinki.
– Na zgrupowaniu ćwiczyliśmy taktykę, zarówno w obronie, jak i w ataku. Obciążenia były duże. W Giżycku do dyspozycji miałam osiemnaście zawodniczek. Dwie z nich, głównie z przyczyn zdrowotnych, tj. Klaudia Dworczak i Małgorzata Jurczyk, z nami nie pojechały – powiedziała trener Monika Marzec.
W wyselekcjonowanej grupie znalazła się dwójka z kadry juniorek Tomasza Konitza, z rocznika 1998. Marlena Urbańska i Natalia Nosek były już wcześniej powoływane do grupy starszego rocznika.
Zgodnie z planem Biało-czerwone zaraz po przyjeździe do Żlobina mają 40 minutowy rozruch. Następnego dnia, w czwartek czeka je normalny trening. Od piątku rozpocznie się rywalizacja o prawo gry w finałach.
– Najwięcej materiałów udało się nam zebrać  o Dunkach, z którymi zagramy pierwszy mecz. O Ukrainkach wiemy najmniej, ale wiedzę o nich pozyskamy z ich meczu z Białorusią. Przy dobrej grze stać nas na awans. Sport ma to do siebie, że nie zawsze wygrywają pewniacy – dodała opiekun polskiej reprezentacji.
Plan gier w Żłobinie (U-19) grupa 4/ czasu lokalnego:
17.04. (piątek)
17:00 Dania – Polska
19:15 Białoruś – Ukraina
18.04. (sobota)
14:30 Polska – Ukraina
16:30 Dania – Białoruś
19.04. (niedziela)
13:00 Ukraina – Dania
15:00 Polska – Białoruś

Kadra Polski [ZOBACZ]