Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Rozstrzygnięcia na Podbeskidziu

Rozstrzygnięcia na Podbeskidziu

 

Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Po turnieju w podżywieckim Wieprzu, który rozgrywany był pod honorowym patronatem wójta gminy Radziechowy-Wieprz Macieja Miki, wiadomo już, że z I ligi spadnie PTG Sokół w Gminie Czernichów.

Ale największą niespodzianką ostatniego turnieju w I lidze była wygrana SPR Twardorzeczka z aktualnymi mistrzyniami Podbeskidzia, czyli Łękawicą – 8:4. Po tej przegranej Łękawica spadła w tabeli z drugiego na trzecie miejsce.

– Wykorzystały to dziewczęta z SPR Żywiec, które awansowały na drugą lokatę. Z kolei drużyna SPR Łodygowice przybliżyła się do wymarzonego tytułu mistrza Podbeskidzia zwiększając swoją przewagę nad grupą pościgową. Do świętowania mistrzowskiego tytułu łodygowiczanki potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw. Być może stanie się to już na kolejnym turnieju 23 maja w Gilowicach. Niestety przesądzony został już spadek do II ligi PTG Sokół w Gminie Czernichów, która to ekipa w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce w lidze. 

WYNIKI TURNIEJU – pdf

Drugi kandydat do spadku, którym jest PKS Olimpijczyk Gilowice, ma jeszcze cień szansy na utrzymanie. W II lidze doszło do zmiany lidera, którym została drużyna SPR Koszarawa i to pomimo porażki z UKS Imperium Katowice 7:9. Po piętach koszarawiankom depczą ekipy Gimnazjum Łękawica i katowickie Imperium. Zanosi się na pasjonującą rywalizację o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do I ligi, bo szansę wciąż ma aż sześć drużyn – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.