Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | Duma Mazowsza w Torwarze

Duma Mazowsza w Torwarze

 

Centralny Ośrodek Sportu i klub SPR Wisła Płock w poniedziałek dla dzieci i młodzieży zorganizowali w stołecznej hali Torwar otwarty trening „Duma Mazowsza”. 

Zaproszono szkoły przedszkola, podstawowe i gimnazja. – W sumie zgłosiło się 41 drużyn, co dało łącznie 400 dzieci, które aktywnie wzięły udział w zajęciach. Obliczyliśmy, że łącznie z kibicami na trybunach dało to liczbę 800 osób – powiedziała Agata Popławska z COS.

Jedną z przybyłych grup, w składzie dziewiętnastu uczniów, była Szkoła Podstawowa nr 9 w Pruszkowie. – Po raz pierwszy bierzemy udział w takim wydarzeniu. Przyjechaliśmy tu bo mamy drużynę piłki ręcznej, która teraz będzie rywalizowała o pierwsze miejsce w województwie – powiedziała nauczycielka z tej placówki Katarzyna Bylina.

Wydarzenie rozpoczęło się od 45-minutowego treningu zespołu Orlen Wisła Płock. W tym samym czasie młodzież mogło spróbować swoich umiejętności w różnych aktywnościach. Później zawodnicy, w tym brązowi medaliści mistrzostw świata, spotkali się dziećmi. Blisko czterogodzinne spotkanie zakończyło się miniturniejem. W rolę trenerów poszczególnych zespołów wcielili się poszczególnie zawodnicy Wisły.


/Fot. J. Gucma