Strona główna | ZPRP | PGNiG Puchar Polski jako markowy produkt

PGNiG Puchar Polski jako markowy produkt

 

W ostatni weekend kwietnia czekają nas wielkie sportowe emocje na warszawskim Torwarze. Cztery drużyny staną do walki w turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski. To niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć w akcji reprezentantów Polski, 14 brązowych medalistów mistrzostw świata w Katarze! – Chcemy budować markę PGNiG Pucharu Polski. W tym roku na Final4 przygotowaliśmy wiele nowości i atrakcji dla kibiców. Liczymy, że hala wypełni się do ostatniego miejsca – mówił Marcin Herra, Dyrektor ds. Euro 2016, marketingu i rozwoju ZPRP, podczas konferencji prasowej zapowiadającej turniej.

– Patrzymy w przyszłość, w kolejnych latach pragniemy budować markę i rozwijać produkt o nazwie PGNiG Puchar Polski Final4. W tym roku przygotowaliśmy kilka nowości. Drużyny będą rywalizować o nowe trofeum, które swoim wyglądem będzie nawiązywało do elementów przewodnich EURO 2016 czyli dłoni oraz piłki. Ponadto zorganizowana zostanie strefa aktywności, z której będą mogli korzystać wszyscy, którzy w ostatni weekend kwietnia odwiedzą Torwar. Nie zabraknie zabaw i konkursów – wytłumaczył Herra.

– Duże zmiany dotyczyć będą oprawy meczowej, której jednym z głównych elementów będzie występ Rafała Brzozowskiego. W procesie budowania atrakcyjnego widowiska korzystamy z tego, co było dobre w poprzednich latach, ale obserwujemy również to, co się dzieje w innych krajach i staramy się korzystać z dobrych wzorców takich jak np. finałowy turniej Ligi Mistrzów, który co roku odbywa się w Kolonii. Jest on wyznacznikiem tego, w jakim kierunku powinna zmierzać nowoczesna piłka ręczna oraz cała oprawa z nią związana – dodał.

Występ Rafała Brzozowskiego nie jest przypadkowy, gdyż jest on członkiem komisji konkursowej powołanej do wyboru nazwy maskotki mistrzostw. Imię uśmiechniętej łapki poznamy w przerwie finałowego meczu a wyboru dokonają kibice, którzy wciąż mogą oddawać głosy na jedną z 5 propozycji: Grabek, Goldłapek, Handbalek, Handboy oraz High Five. Do oddawania głosów zapraszamy na oficjalny profil Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej (www.facebook.com/ehfeuro). Głosowanie potrwa do 26 kwietnia. Na autora nazwy wybranej przez internautów czeka nagroda w postaci podwójnego biletu na mecz otwarcia EURO 2016.

– Warto pamiętać, że niebawem przed nami kolejne istotne wydarzenia związane z reprezentacją Polski seniorów w ramach przygotowań do styczniowych ME. Już w długi majowy weekend wszystkich kibiców zapraszamy do Krakowa i Katowic, a więc dwóch z czterech miast gospodarzy EHF Euro 2016, gdzie brązowi medaliści MŚ podejmą w turnieju towarzyskim Rumunię, Egipt oraz Brazylię. To będą pierwsze mecze Biało-czerwonych od czasu występu w Katarze! – podkreślił na zakończenie Marcin Herra.

– Puchar Polski to kawał historii polskiego szczypiorniaka, tegoroczna edycja rywalizacji o to najcenniejsze trofeum w krajowej piłce ręcznej jest już 49. Mamy potężny bagaż doświadczeń i tradycji, ale patrzymy na to, co przed nami i pragniemy się rozwijać w kontekście organizacji EURO 2016. Turniej w Warszawie to będzie prawdziwe święto piłki ręcznej, rola i ranga pucharu wzrasta z każdym rokiem, co przekłada się na popularyzację piłki ręcznej – analizował Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan.

Głos zabrał też dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, operatora Torwaru, Marcin Jędryczka: – COS jest nierozerwalnie związany z piłką ręczną, to m.in. w naszych ośrodkach reprezentantki i reprezentanci Polski przygotowują się do najważniejszych imprez. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że po raz drugi z rzędu będziemy gościć w stolicy tak znakomitych zawodników – powiedział.

Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy, podkreślił, że popularność piłki ręcznej wśród stołecznych kibiców stale rośnie. – Sukces w Katarze podziałał mobilizująco szczególnie na dzieci i młodzież, a nasze miasto zdecydowało się postawić na piłkę ręczną na najwyższym poziomie i wesprzeć PGNiG Puchar Polski Final4.

W dniach 25-26 kwietnia każdy miłośnik piłki ręcznej, kibic sportu na najwyższym poziomie, musi odwiedzić Halę Torwar i kibicować najlepszym szczypiornistom globu. To niepowtarzalna szansa, aby w Warszawie podziwiać największe gwiazdy piłki ręcznej, w tym 14 medalistów MŚ w Katarze. Bilety dostępne na www.abilet.pl.

Na finałową, niedzielną rywalizację pozostało już tylko 200 wejściówek!

Program turnieju:

Sobota (25 kwietnia)

17.30 – Vive Tauron Kielce – Górnik Zabrze

20.00 – Orlen Wisła Płock – Azoty Puławy

Niedziela (26 kwietnia)

15.00 – Mecz o 3. miejsce

17.30 – Finał