Strona główna | Europejskie Puchary | LM: Pierwszy krok Vive do Final4

LM: Pierwszy krok Vive do Final4

 

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce wygrało w Skopje z Vardarem 22:20 (11:11). Spotkanie rewanżowe odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kielcach. Mistrzowie Polski zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do turnieju finałowego Champions League.

Początek starcia należał do gospodarzy, którzy nie mylili się w ataku. Natomiast mistrzowie Polski mieli w ofensywie spore problemy, nie potrafili zdobyć bramki przez pierwsze sześć minut, kilkakrotnie ich ataki zatrzymał Arpad Sterbik.

Na szczęście po kwadransie sytuacja była już opanowana, Vive odzyskało skuteczność, uspokoiło grę w defensywie i gra się wyrównała. W dziewiętnastej minucie odnotowaliśmy pierwszy tego wieczoru remis (8:8), a chwilę później Grzegorz Tkaczyk skutecznie wykończył kontratak i kielczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Vardar natychmiast odpowiedział trafieniem Alexa Dujshebajeva.

Do przerwy było 11:11, ale druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy dwukrotnie pokonali Marina Sego. Były to jedyne trafienia po obu stronach boiska przez pierwsze dziesięć minut trwania drugiej odsłony!

Niemoc polskiego zespołu przełamał w końcu Tkaczyk i było 13:12 dla gospodarzy. Udane wejście zaliczył Karol Bielecki, który najpierw nie pomylił się z rzutu karnego, a w 50. minucie odważnie przedarł się środkiem i skuteczną bombą w okienko dał Vive prowadzenie 16:15.

Końcówka to twarda walka gol za gol, z której zwycięsko wyszli podopieczni Talanta Dujshebajeva, duża w tym zasługa skutecznych chorwackich skrzydłowych Manuela Strleka i Ivana Cupica. Kielczanie zwyciężyli 22:20 dzięki czemu mogą ze spokojem oczekiwać na rewanż w Kielcach.

/Fot. G.Trzpil (3)

EHF Velux Liga Mistrzów / ćwierćfinał:

pierwszy mecz

Vardar Skopje – Vive Tauron Kielce 20:22 (11:11)

Vardar: Sterbik, Angelov – Abutović, Brumen 1, Dibirov 1, Dujszeajew 2, Garbok 5, Karacić 4, Rastvorcew, P.Lazarov 3, Marković, Pribak 1, Sziszkariew, Stoiłov, Terzić, Toskić.

Vive: Sego, Szmal – Buntić, Grabarczyk, Jurecki 4, Rosiński, Tkaczyk 4, Jachlewski, Zorman, Musa, Bielecki 3, Strlek 5, Cupić 3, Aguinagalde 2, Chrapkowski 1, Reichmann.

mecz rewanżowy

19.04 (niedziela) o godz. 15:30 w Hali Legionów