Strona główna | ZPRP | Umowa trójstronna podpisana

Umowa trójstronna podpisana

 

W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce podpisana została dzisiaj trójstronna umowa, na mocy której Michael Biegler otrzymał zgodę na łączenie pracy w Reprezentacji Polski oraz w HSV Hamburg. Podpisy zostały złożone przez prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego, trenera Michaela Bieglera oraz dyrektora zarządzającego HSV Christiana Fitzka. Wszystkie punkty kontraktu zostały uzgodnione wcześniej podczas rozmów w Hamburgu.

„W trakcie trójstronnych negocjacji z niemieckim klubem oraz naszym szkoleniowcem, stanowisko ZPRP przedstawiłem bardzo jasno – obowiązki trenera Bieglera w Hamburgu nie mogą w żaden sposób kolidować z pracą na rzecz reprezentacji Polski. Naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie drużynie jak najlepszych warunków w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy 2016 oraz podczas samego turnieju. Cieszę się, że nasi niemieccy partnerzy podeszli ze zrozumieniem do naszych postulatów” – podkreślił prezes Andrzej Kraśnicki.

Nadal głównym celem, który został postawiony trenerowi Bieglerowi w momencie objęcia pracy z Reprezentacją Polski w 2012 roku są Mistrzostwa Europy. – „Chciałbym uspokoić polskich kibiców, że Reprezentacja Polski i EURO 2016 to mój absolutny priorytet. Praca z polską drużyną oraz tymi wspaniałymi zawodnikami to dla mnie wielki zaszczyt” – podkreślił trener Biegler.

Rozmowy na temat łączenia pracy w Reprezentacji i HSV pojawiły się przed styczniowymi mistrzostwami świata w Katarze.

„Trzeba podkreślić, że trener Biegler zachował się w tej sytuacji bardzo uczciwie wobec Związku Piłki Ręcznej W Polsce. Natychmiast po wstępnym zapytaniu ze strony HSV skontaktował się ze mną, prosząc o opinię. Jednocześnie zapewnił mnie, że najważniejszą dla niego sprawą pozostaje misja, której się podjął w kontekście EURO 2016” – podkreślił Andrzej Kraśnicki.

Oficjalnie Michael Biegler zostanie trenerem HSV od 1 lipca – „HSV nie będzie czyniło trenerowi żadnych przeszkód, bo doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne dla Polski są styczniowe Mistrzostwa Europy. Trener będzie pracował w Hamburgu, ale ustaliliśmy precyzyjne zasady, umożliwiające szkoleniowcowi łączenie pracy w reprezentacji i klubie. Dzisiejsze trójstronne porozumienie umożliwia nam zawarcie umowy pomiędzy klubem a trenerem Bieglerem” – powiedział dyrektor zarządzający HSV Christian Fitzek. HSV Hamburg to utytułowany niemiecki klub a jego największym sukcesem jest wygranie Ligi Mistrzów w 2013 roku. Drużynę z Hamburga reprezentowali m.in. bracia Lijewscy – Marcin i Krzysztof oraz Michał Jurecki.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku i zostaną rozegrane w czterech polskich miastach: Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz we Wrocławiu. Bilety będą w sprzedaży od 4 maja, jednak już teraz można nabywać wejściówki na pierwszy test Reprezentacji Polski po mistrzostwach świata w Katarze. W dniach 1-3 maja w Krakowie oraz Katowicach odbędzie się Międzynarodowy Turniej a rywalami Polaków będą drużyny Brazylii, Rumunii oraz Egiptu. Bilety dostępne są na www.ebilet.pl.