Strona główna | ZPRP | Magazyn Polska 2016

Magazyn Polska 2016

 

W kwietniu w powietrzu czuć nie tylko wiosnę, ale i coraz mocniej polskie mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Akcenty związane z EHF Euro 2016 pojawią się i przy okazji PGNiG Pucharu Polski Final Four mężczyzn i przede wszystkim podczas turnieju testowego w Krakowie i Katowicach. Jak ten gorący okres wykorzystają organizatorzy Euro, a jak reprezentacja Polski – o tym w czwartkowym magazynie Polska 2016. Tradycyjnie w Polsat Sport News, wyjątkowo o 18.00.

Gośćmi prowadzącego program Szymona Rojka będą: Bogdan Sojkin – wiceprezes ZPRP ds marketingu, Jacek Będzikowski – II trener reprezentacji Polski oraz Artur Siódmiak, były reprezentant Polski i ekspert Polsat Sport.

Z Jackiem Będzikowskim porozmawiamy o powołaniach na turniej z udziałem Polski, Egiptu, Brazylii i Rumunii. Ciekawym elementem tej dyskusji będzie prezentacja wyników sondy, którą przeprowadziliśmy wśród trenerów Superligi; poprosiliśmy ich o wskazanie trzech zawodników, którzy zasługują na szansę w drużynie narodowej. Czy sugestie ligowych szkoleniowców pokryją się z planami duetu Biegler – Będzikowski?

Bogdan Sojkin opowie z kolei, jak turnieje testowe przygotowują nas do organizacji styczniowych mistrzostw Europy. Wiceprezes ZPRP opowie również o innych kwietniowych wydarzeniach: turnieju Final Four Pucharu Polski i kolejnej edycji fantastycznej akcji Szczypiorniak na Orlikach.

Do tego oczywiście porcja aktualności: porozmawiamy o szansach Vive Tauronu Kielce i Pogoni Baltica Szczecin w europejskich pucharach; zajrzymy do Wrocławia, by sprawdzić, jak miasto szykuje się do Euro, a Śląsk do walki o utrzymanie.

Bohaterem kolejnego odcinka naszej Galerii Sław będzie jeden z twórców olimpijskiego sukcesu w Montrealu, trener Janusz Czerwiński, dziś prezes honorowy ZPRP.