Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Turniej o Puchar Euroregionu Tatry

Turniej o Puchar Euroregionu Tatry

 

31 marca 2015 r., w halach sportowych w Bieczu i Libuszy odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Euroregionu „Tatry”. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. W Bieczu rywalizowali juniorzy młodsi natomiast w Libuszy młodzicy młodsi (kat. dzieci).

Impreza była zaplanowanym działaniem w ramach mikroprojektu pn. „Piłka ręczna łączy nas – sport alternatywą dla uzależnień”. Jednostką realizującą zadanie jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy we współpracy z partnerem słowackim, klubem sportowym MHC Bardejov oraz partnerem krajowym, którym jest Gmina Biecz. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Celem głównym projektu jest nawiązanie ścisłej współpracy na pograniczu polsko – słowackim z Klubem MHC Bardejov, w zakresie rozwijania talentów sportowych, kształtowania charakteru i osobowości dzieci i młodzieży.

Założenia projektu są zgodne z celami określonymi dla III Osi Priorytetowej tzn. „Nawiązanie i wzmocnienie bezpośrednich kontaktów pomiędzy polską i słowacką społecznością na terenach przygranicznych”, oraz „Tworzenie bazy dla kolejnych projektów w przyszłości”.
 

  
W turnieju uczestniczyło 10 zespołów. W kategorii dzieci wystąpiły takie zespoły jak: ZSP Libusza, UKS Sęp Wilczyska, Reprezentacja Gminy Biecz oraz MHC Bardejov (Słowacja). W kategorii juniora młodszego rywalizowali: ZSP Libusza, KS Vive Tauron Kielce, MHC Bardejov (Słowacja), SPR Stal Mielec, UKS Świt Szaflary oraz HC Bad Voeslau (Austria).

Klasyfikacja końcowa młodzicy młodsi (dzieci):
1 miejsce – ZSP Libusza
2 miejsce – UKS Sęp Wilczyska
3 miejsce – Reprezentacja Gminy Biecz
4 miejsce – MHC Bardejov
MVP – Kasper Kosiba (ZSP Libusza), najlepszy bramkarz – Hubert Waląg (UKS Sęp Wilczyska), król strzelców – Konrad Fyda (UKS Sęp Wilczyska)

klasyfikacja końcowa junior młodszy:
1 miejsce – KS Vive Tauron Kielce
2 miejsce – HC Bad Vöslau (Austria)
3 miejsce – UKS Świt Szaflary
4 miejsce – ZSP Libusza
5 miejsce – MHC Bardejov
6 miejsce – SPR Stal Mielec
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Kość (Libusza),

Drugą inicjatywą wpisującą się w promocję piłki ręcznej, a odbywającą się poza projektem była konferencja obrazująca autorski program rozwoju piłki ręcznej w Gminie Biecz. Konferencja miała charakter teoretyczny poparty kilkuletnimi praktykami i doświadczeniami związanymi z organizacją szkolenia dzieci i młodzieży w naszej gminie i powiecie. Multimedialną prezentację poprowadził Wojciech Bajorek – nauczyciel ZSP w Libuszy. Szkolenie zorganizował UKS Wiertmet we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Libuszy.