Strona główna | ZPRP | Biało-czerwoni zagrają w półfinale

Biało-czerwoni zagrają w półfinale

 

Polscy juniorzy wygrali grupę B w turnieju „Handball is my future”. Zespół Rafała Kuptela w drugim piątkowym występie imprezy, rozgrywanej w bośniackim Bugojno, zremisował z Katarem 29:29 (18:14). Rywalem Biało-czerwonych w sobotnim półfinale będzie Chorwacja. 
W drugiej parze, która zagra o prawo gry w finale będą ekipy Kataru i Słowenii. Wszyscy półfinaliści to uczestnicy tegorocznych mistrzostw świata, które latem zorganizuje Rosja. Warto dodać, że koszty turnieju w Bugojno pokrywa Katarska Federacja Piłki Ręcznej.

/ Fot. N. Barczyk Pressfocus
Biało-czerwoni rozgrywki grupowe zakończyli z dorobkiem 7 pkt (dwa zwycięstwa i remis). Zgodnie z regulaminem turnieju za wygraną przysługiwały 3 pkt.
– Długo prowadziliśmy z Katarem. W samej końcówce rywale nasz doszli. Później mieliśmy jeszcze piłkę, ale akcji nie zakończyliśmy rzutem. Słabszą skuteczność zanotowali skrzydłowi – podsumował trener Kuptel.
Polacy o finał zagrają z Chorwacją, drugim zespołem grupy A. Chorwacja w klasyfikacji końcowej tej puli tylko gorszym stosunkiem bramkowym ustąpiła miejsca Słowenii. W bezpośrednim spotkaniu tych drużyn zanotowano remis.
– Chorwaci grają agresywną obronę 3-2-1. Niezbyt nam to odpowiada. Musimy do tego dobrze przygotować się taktycznie – zakończył polski szkoleniowiec.

KATAR – POLSKA 29:29 (14:18)
POLSKA: Skrzyniarz, Foluszny, Zając – Bekisz 2, Skuciński 1, Moryto 7, Skibiński 1, Kowalczyk 2, Rolka, Kawka 2, Biernacki 2, Judycki 6, Majdziński 3, Grabowski 1, Skiba 1, Bis 1, Kaźmierczak.

Tabela grupy B
:
1. Polska 3 7 pkt
2. Katar 3 5
3. Bośnia i H. 3 4
4. Macedonia 3 0

Pary półfinałowe:
Polska – Chorwacja i Słowenia – Katar.