Strona główna | ZPRP | Polki zagrają w Koszalinie i Szczecinie

Polki zagrają w Koszalinie i Szczecinie

 

Wspólne treningi, a następnie mecz towarzyski z reprezentacją Węgier w Koszalinie to ostatni etap przygotowań Polek do czerwcowego dwumeczu play-off kwalifikacji do mistrzostw świata. Rywalkami Biało-czerwonych w walce o awans do czempionatu globu będą Ukrainki. Do pierwszego starcia dojdzie 6 czerwca w Użgorodzie, rewanż zaplanowano na 14 czerwca w Szczecinie.

W dniach 16-17 maja w Lubinie odbędzie się turniej Final4 o PGNiG Puchar Polski kobiet. To będzie ostatni akcent sezonu w wydaniu klubowym. Po kilku dniach odpoczynku, kadrowiczki spotkają się 23 maja w Koszalinie, gdzie przyjedzie również reprezentacja Węgier.

Obie ekipy mają zaplanowane wspólne treningi. Madziarki również przygotowują się do spotkań fazy play-off w której zmierzą się z Austriaczkami. W sobotę, 30 maja, w Koszalinie dojdzie do towarzyskiego spotkania Polska – Węgry.

Po nim podopieczne Kima Rasmussena przeniosą się na południe Polski, dokładna lokalizacja tego zgrupowania nie została jeszcze potwierdzona.

W piątek, 5 czerwca, Biało-czerwone udadzą się autokarem do Użgorodu, gdzie już dzień później zmierzą się z Ukrainkami w pierwszym meczu play-off. W niedzielę, 7 czerwca, Polki wrócą do kraju i samolotem udadzą się do Szczecina.

Tam przygotowywać się będą do spotkania rewanżowego, które odbędzie się 14 czerwca w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej.

Warto podkreślić, że zarówno obiekt w Koszalinie, jak i Szczecinie zostały oddane do użytku w ostatnich latach. Będzie to więc debiut reprezentantek Polski jeżeli chodzi o występy w tych nowoczesnych halach.

Mecz towarzyski oficjalny (Koszalin):

Polska – Węgry / 30.05.2015 / godz. 18:00

Mecz play-off o awans do MŚ 2015 (Użhorod):

Ukraina – Polska / 06.06.2015 / godz. 19:00

Mecz play-off o awans do MŚ 2015 (Szczecin):

Polska – Ukraina / 14.06.2015 / godz. 15:00