Strona główna | ZPRP | Trzy drużyny, jedno miejsce w finałach

Trzy drużyny, jedno miejsce w finałach

 

– Na ostatniej prostej przygotowań pracowaliśmy szczególnie nad organizacją gry, jej płynnością i szybkością. Co ważne w drużynie panuje naprawdę fajna atmosfera, ta grupa ma duży potencjał i liczę, że uda nam się to potwierdzić w ten weekend – mówi trener reprezentacji Polski juniorek Tomasz Konitz. W piątek w Chorzowie meczem z Włoszkami jego podopieczne rozpoczną zmagania w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy.

Ostatni etap przygotowań Biało-czerwonych można podzielić na dwie części. Od 9 do 16 marca Polki trenowały w Szczyrku, skąd przeniosły się do Chorzowa. W międzyczasie rozegrały też sparing z Koroną Kielce i mimo przegranej 31:32 (do przerwy kadra prowadziła 17:12) był to bardzo pożyteczny test.

– Dziewczyny pokazały charakter i choć ostatecznie ulegliśmy rywalkom jedną bramką ten mecz przyniósł nam wiele korzyści. Mogliśmy na spokojnie przetestować wszystkie warianty w ataku i obronie, a zarazem rotować składem dając szansę gry i przyjrzeć się dokładniej każdej z 19 powołanych zawodniczek – mówi szkoleniowiec.

– Cieszy mnie też fakt, że drużyna ma ogromnego ducha do walki, a dziewczyny bardzo dobrze się rozumieją nie tylko na boisku, ale i poza nim, co widać na każdym kroku i może okazać się kluczowe w decydujących momentach meczów o awans – dodaje.

W ostatnich dwóch dniach przed otwarciem turnieju sztab szkoleniowy kadry zaplanował już tylko jeden trening dziennie, aby pozwolić zawodniczkom na regenerację po ponad tygodniu przygotowań. Dzięki temu juniorki znalazły chwilę czasu aby odwiedzić pobliski Zespół Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie im. Gerarda Cieślika, gdzie odpowiadały na pytania nieco młodszych adeptów sportu. Kadrowiczki zaprosiły wszystkie dzieci do kibicowania im w hali chorzowskiego MORiSu.

Piątkowe rywalki naszego zespołu – Włoszki, trenowały już w Chorzowie. Stawkę uzupełnia Portugalia, która na miejscu zameldowała się w czwartek wieczorem. Awans do finałów czempionatu Starego Kontynentu wywalczy jedynie zwycięzca tej rywalizacji.

Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest wolny, szczegóły dotyczące planu gier oraz transmisji internetowych znaleźć można TUTAJ.