Strona główna | ZPRP | Nazwa maskotki Euro2016: 697 propozycji!

Nazwa maskotki Euro2016: 697 propozycji!

 

Zakończył się pierwszy etap konkursu na nazwę maskotki Mistrzostw Europy mężczyzn w Piłce Ręcznej, które w styczniu przyszłego roku odbędą się w Polsce. Wpłynęło aż 697 propozycji, nie tylko od polskich kibiców, ale także z kilku innych krajów Starego Kontynentu!

Spośród nich Komisja Konkursowa wybierze pięć nazw dla maskotki mistrzostw, które następnie zostaną poddane pod głosowanie za pośrednictwem oficjalnego profilu facebookowego MEN’s EHF EURO 2016 POLAND.

W skład komisji wejdą: Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy Marcin Herra, wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański, Otylia Jędrzejczak, Artur Siódmiak oraz piosenkarz Rafał Brzozowski.

Wyniki prac komisji poznamy w sobotę 21 marca podczas wydarzenia “300 dni do EURO 2016”. Tego dnia rozpocznie się również głosowanie, które potrwa do 26 kwietnia.

Nazwę maskotki Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 oraz zwycięzcę konkursu poznamy podczas finałowego meczu o PGNiG Puchar Polski Mężczyzn, który zostanie rozegrany 26 kwietnia na warszawskim Torwarze.

Na autora nazwy wybranej przez internautów czeka nagroda w postaci podwójnego biletu na mecz otwarcia Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych, które odbędą się w dniach 15-31 stycznia 2016 roku.