Strona główna | ZPRP | Rozmowy na linii ZPRP – HSV Hamburg

Rozmowy na linii ZPRP – HSV Hamburg

 

W miniony poniedziałek w Hamburgu doszło do spotkania Prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego, trenera męskiej reprezentacji Polski Michaela Bieglera oraz dyrektora zarządzającego klubu HSV Hamburg Christiana Fitzka. Przedmiotem rozmów było równoległe łączenie przez Michaela Bieglera funkcji szkoleniowca polskiej kadry oraz trenera klubu.

– Priorytetem dla Związku Piłki Ręcznej w Polsce jest zapewnienie reprezentacji Polski jak najlepszych warunków, bez jakichkolwiek ograniczeń, w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy, które w styczniu 2016 roku odbędą się w naszym kraju oraz podczas samego turnieju – podkreślił prezes Kraśnicki.

Podczas spotkania szef Związku przedstawił dyrektorowi Fitzkowi szczegółowe warunki, na jakich ZPRP jest gotowy wyrazić trenerowi Bieglerowi zgodę na podjęcie pracy w HSV Hamburg.

Kolejny krok leży po stronie Zarządu klubu. Jeżeli przedstawiona przez prezesa Kraśnickiego propozycja zostanie zaakceptowana, w kwietniu w siedzibie ZPRP dojdzie do podpisania stosownej, trójstronnej umowy w tej sprawie.

Jan Korczak-Mleczko

Rzecznik Prasowy ZPRP