Strona główna | ZPRP | EHF Euro 2016 z wizytą w Berlinie

EHF Euro 2016 z wizytą w Berlinie

 

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 odwiedziły Berlin i prezentowały się na międzynarodowych targach turystycznych ITB. Dzięki współpracy z Partnerem, którym jest Polska Organizacja Turystyczna, EHF EURO 2016 miało okazję zaprosić do Polski kibiców z całej Europy. Odwiedzający targi mieli możliwość spróbować swoich sił w handballowych aktywnościach, które prezentował dwukrotny medalista mistrzostw świata Artur Siódmiak.

W czasie kilkudniowej wizyty w Berlinie nie zabrakło również spotkania z niemieckimi dziennikarzami podczas śniadania prasowego. – Mistrzostwa Europy to jedna z najważniejszych sportowych imprez na świecie w przyszłym roku a także największe wydarzenie w blisko 100–letniej  historii polskiej piłki ręcznej. Mamy pełną świadomość potencjału, jaki daje nam EHF EURO 2016 w kontekście promocji piłki ręcznej w Polsce, ale także promocji kraju i polskich miast, jako europejskiego serca szczypiorniaka. Aby ten potencjał wykorzystać, przygotowaliśmy bardzo precyzyjny plan działań organizacyjnych i promocyjnych, który będziemy konsekwentnie realizować aż do pierwszego dnia Mistrzostw. Sukces EHF EURO 2016 będzie wypadkową wielu działań i czynników zarówno na polu promocyjnym, organizacyjnym, jak i sportowym – powiedział na spotkaniu z przedstawicielami mediów w Berlinie Wiceprezes ds.Rozwoju ZPRP oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego EHF EURO 2016 Marcin Herra.
 

– Śniadaniem prasowym z niemieckimi dziennikarzami w Berlinie rozpoczynamy cykl spotkań z zagranicznymi mediami. Nieprzypadkowo na pierwszy etap podróży wybraliśmy naszych zachodnich sąsiadów. Selekcjonerem drużyny jest Michael Biegler. Wielu naszych zawodników gra lub grało w Bundeslidze, ale przede wszystkim historia meczów Polski z Niemcami to historia światowej piłki ręcznej, żeby wspomnieć tylko ostatnie baraże o awans do mistrzostw świata czy pamiętne finałowe spotkanie o złoty medal w 2007 r. Jesteśmy przekonani, że wielu kibiców z Niemiec odwiedzi Polskę podczas mistrzostw Europy. Razem z Wami, fantastycznymi kibicami szczypiorniaka, sprawimy, że cała sportowa Europa, która w styczniu gościć będzie w Polsce, poczuje prawdziwe emocje, które sprawiają, że piłka ręczna to jedyny taki sport– powiedział na spotkaniu w Berlinie Marcin Herra.

Do rozpoczęcia turnieju, „polskie” Mistrzostwa Europy jeszcze kilka razy odwiedzą Niemcy m.in. podczas Finałowego Turnieju Ligi Mistrzów w Kolonii oraz w czasie Trophy Tour na jesieni.