Strona główna | ZPRP | Zespół Konitza ćwiczy w Obornikach

Zespół Konitza ćwiczy w Obornikach

 

Kadra narodowa juniorek od niedzieli trenuje w Obornikach. Trener Tomasz Konitz do dyspozycji ma dziewiętnaście zawodniczek. W trakcie zgrupowania zaplanowano sparing z miejscowym I-ligowym zespołem SKF KPR Spartą.

Tegorocznym priorytetem reprezentacji w tym roczniku są kwalifikacje mistrzostw Europy, których Polska w dniach 20-22 marca będzie gospodarzem. O jedno miejsce premiowane awansem, oprócz Biało-czerwonych, będą jeszcze walczyły ekipy Portugalii i Włoch.


/ Fot. M. Skorupski
Zespół Konitza w trakcie konsultacji przeszedł testy szybkościowe i wytrzymałościowe, pod kierunkiem prof. Zbigniewa Jastrzębskiego z gdańskiej AWFiS.

– Na treningach nacisk kładziemy na obronę 6:0 i 3:3. Zakładam, że tym drugim systemem zagra właśnie Portugalia. Pamiętajmy, że to my byliśmy dolosowani do tej drużyny, a nie odwrotnie. To w juniorkach aktualnie czwarta drużyna Starego Kontynentu. Od trzech lat Portugalki czynią stałe postępy. Moje słowa to nie asekuracja, ale realna ocena. Wyższość trzeba będzie pokazać na boisku – stwierdził Konitz.

We środę o godz. 17:30 polskie juniorki zmierzą się z I-ligową SKF KPR Spartą.

Następnym razem kadra juniorek w dniach 9-16 marca zbierze się w Szczyrku, skąd przemieści do Chorzowa. W miejscowej hali (20-22 marca) MORiS zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny ME.