Strona główna | ZPRP | Juniorzy młodsi trenują w Giżycku

Juniorzy młodsi trenują w Giżycku

 

W ośrodku COS w Giżycku w poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorów młodszych (rocznik 1998 r.) . Trenerzy Dariusz Tomaszewski i Michał Skórski powołali 28 zawodników. Podsumowaniem zajęć będzie turniej z udziałem Białorusi, Rumunii i dwóch zespołów Polski.

– Na zgrupowanie z różnych powodów nie przyjechała trojka podstawowych zawodników. Tomasz Makowski w ten weekend zagra z zespołem stołecznej Agrykoli w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów, Jakub Bulski z Vive jest chory, a Bartosz Lejza z Wisły ma kontuzje – wyjaśnił trener Tomaszewski.

Wśród  powołanych zawodników jest siódemka, która nie dostąpiła jeszcze zaszczytu grania meczu w biało-czerwonych barwach. Do tej grupy są zaliczani: Aleks Jączyński (MKS Sambor Tczew), Adrian  Przybysz (KS Gwardia Opole), Krystian Bondzior (MKS Zagłębie Lubin), Michał  Wiewiórski  (WKS Śląsk Wrocław), Andrzej  Beczek  (MKS Zryw Chorzów), Gustaw Jankowski  (GKS Cartusia Kartuzy), Paweł  Wolski (UKS Bursa Puławy).

Kadrowicze trenują dwa razy dziennie, a wieczorem odbywają się zajęcia teoretyczne. Podopieczni trenerów Tomaszewskiego i Skórskiego zostaną podzieleni  na dwie 14-osobowe zespoły. – Z pewnością drużyna A będzie silniejsza. Z Rumunią graliśmy już dwukrotnie. W sierpniu wygraliśmy 12 bramkami, a w grudniu doznaliśmy minimalnej porażki. Na koncie z Białorusią mamy wysokie zwycięstwo – dodał Tomaszewski.

Program turnieju:

piątek (27.02.)
16:00 Rumunia – Białoruś
18:00 Polska A – Polska B

sobota (28.02.)
16:00 Polska B – Rumunia
18:00 Polska A – Białoruś

niedziela (01.03.)
10:00 Polska B – Białoruś
12:00 Polska A – Rumunia