Strona główna | ZPRP | Torwar dla ręcznej, medaliści MŚ w Wwie

Torwar dla ręcznej, medaliści MŚ w Wwie

 

W poniedziałkowe przedpołudnie siedmiu brązowych medalistów MŚ w Katarze spotkało się z młodzieżą na warszawskim Torwarze. Nie zabrakło akcentów związanych z mistrzostwami Europy, które już w styczniu 2016 roku odbędą się w Polsce, zajęć ogólnorozwojowych, treningów piłki ręcznej z PGNiG Akademią Małych Mistrzów oraz zajęć edukacyjnych z zakresu odżywiania i profilaktyki antydopingowej. Otwarto też wystawę fotografii „MŚ 2015 w obiektywie Grzegorza Trzpila”.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ufundował dla najmłodszych uczestników imprezy 1500 koszulek z hasłem „Kocham Ręczną”.

Oczywiście największą popularnością wśród młodych fanów piłki ręcznej cieszyli się reprezentanci Polski, którzy rozdali setki autografów i zapozowali do podobnej ilości zdjęć. Na Torwarze zjawiło się pięciu katarskich medalistów reprezentujących na co dzień barwy Orlen Wisły Płock: Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Mariusz Jurkiewicz, Marcin Wichary i Michał Daszek  oraz dwóch występujących w Vive Tauron Kielce: Krzysztof Lijewski i Piotr Chrapkowski. Dzielnie wspierali ich byli reprezentanci kraju Marcin Lijewski i Artur Siódmiak.

– To wspaniałe, że tak wielu młodych ludzi interesuje się piłką ręczną i kibicowało nam podczas mistrzostw świata w Katarze, młodzież to przecież przyszłość naszej dyscypliny, jeżeli macie wielkie serducho do gry i rywalizacji zapraszam na treningi piłki ręcznej – podkreślał młodszy z braci Lijewskich.

 

Duże zainteresowanie wzbudziło też stoisko EHF EURO POLSKA 2016, na którym prezentowane były szczegóły dotyczące organizacji styczniowych mistrzostw Europy w naszym kraju. Kolejki ustawiały się do specjalnej maszyny, w której można było zrobić sobie zdjęcie z gadżetami EHF EURO 2016.

O wokalną oprawę imprezy zadbała wokalistka Sabina SaGo.

Organizatorzy imprezy zaprosili uczestników również na:

• Wykład motywacyjny – „Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń” – prowadzony przez Marcina Kochanowskiego – psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

• Warsztaty Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie

• Oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej: „COS dla piłki ręcznej – MŚ 2015 w obiektywie Grzegorza Trzpila”