Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 93 Handball Polska

Ukazał się nr 93 Handball Polska

 

Ukazał się nr 93 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem  nagrodami jest pięć ręczników zwiniętych w piłkę do ręcznej, ufundowanych przez PGNiG
Najnowszy numer całkowicie został poświęcony brązowemu medalowi, które wywalczyła reprezentacja Polski dowodzona przez Michaela Bieglera. Na zasadzie „przeżyjmy to jeszcze raz” zapraszamy w podróż w czasie, aby doświadczyć wzlotów i upadków, czyli tego co stało się udziałem Biało-czerwonych w katarskim mundialu. Każdy z dziewięciu meczów zaopatrzyliśmy w obszerny opis i wiele ciekawych zdjęć naszych fotoreporterów. Materiał pt. „Brąz cenniejszy od złota” trzeba po prostu przeczytać i zobaczyć. Warto podkreślić, że TVP, która była jedynym nadawcą sygnału z mistrzowskiego turnieju na Polskę, zanotowała rekordową oglądalność. Mecz Polska – Hiszpania śledziło prawie 8 mln widzów TVP2 i TVP Sport! Kanał sportowy TVP pobił rekord oglądalności podczas finału Katar – Francja – oglądało go w szczycie ponad 2 mln osób.

Nagrody w konkursie ufundowało PGNiG

Przy okazji prezentujemy Osiemnastu Wspaniałych, czyli wszystkich zawodników naszej Brązowej Drużyny. Pokazujemy trzy hale, w których grali Biało-czerwoni. Po raz pierwszy w historii MŚ wszystkie mecze zostały rozegrane w jednej aglomeracji. Nie trzeba dodawać jak było to duże udogodnienie dla kibiców i dziennikarzy.

MŚ Katar 2015 to także tzw. challenge, który po raz pierwszy został zastosowany w piłce ręcznej imprezy wysokiej rangi. Zapis wideo z pewnością będzie bardzo pomocny w wydawaniu werdyktów sędziowskich. Na razie skupiono się na tym czy bramki były zdobywane prawidłowo. To krok we właściwym kierunku, który na pewno zmniejszy liczbę kontrowersji przy okazji turniejów o randze mistrzowskiej.
W obszernym wywiadzie z Jerzym Eliaszem, dyrektorem sportowym ZPRP podsumowujemy grę reprezentacji Polski. W zespole są pewne rezerwy, ale też i stare mankamenty. Nikt z naszych reprezentantów oficjalnie nie ogłosił, że zamiera wkrótce zakończyć karierę w biało-czerwonych barwach, ale po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 trzeba się z tym mocno liczyć. 
Był to pierwszy mistrzowski turniej, w którym nasz narodowy zespół zagrał w strojach Kempy (to efekt 2-letniej umowy). I od razu medal – można podsumować. W sumie dziewięć ekip wystąpiło z emblematami tej firmy w MŚ Katar 2015. Dwie z nich stanęły na podium. 
Jedna wielka impreza za nami, a za rok to my będziemy gospodarzami EHF Euro 2016. W każdym numerze HP staramy się przekazywać najciekawsze wydarzenia związane z ta imprezą. W Katowicach uruchomiono zegar odliczający czas do rozpoczęcia turnieju.  
To oczywiście nie wszystkie materiały, które zawarliśmy w tym numerze. Kolekcjonerów plakatów zapewniamy, że w wielkie zdjęcie Brązowej Drużyny z ceremonii dekoracji warto się zaopatrzyć. Zapraszamy do lektury.