12 lutego 2015

Medaliści MŚ odznaczeni przez Prezydenta

W niezwykle miłej atmosferze przebiegała wizyta drużyny brązowych medalistów MŚ Katar 2015 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego kadry odebrali z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczenia państwowe. – Daliście wszystkim Polakom poczucie sukcesu nie tylko sportowego, ale i narodowego – podkreślił Prezydent.

– Serdecznie dziękuję za niezwykłe emocje, które towarzyszyły waszej walce. Ale również za poczucie współuczestniczenia w sukcesie, także przez resztę polskiego społeczeństwa, które towarzyszyło waszej walce i radości z odniesionego sukcesu – zaznaczył.

Bronisław Komorowski podziękował trenerom, zawodnikom oraz wszystkim, którzy się przyczynili do wielkiego sukcesu tworząc klimat zachęcający do dobrej, pięknej walki i pięknej radości z niełatwego zwycięstwa.

– Wszyscy mieliśmy ogromną satysfakcję obserwując waszą walkę o złoto. Ale mamy świadomość, że w tym przypadku potwierdziło się takie porzekadło, że w niektórych sytuacjach to nawet ściany sprzyjają gospodarzom – powiedział, podkreślając, że tym większa jest wdzięczność za brązowy medal.

Prezydent zaznaczył też, że podziękowań dla zawodników napłynęło bardzo dużo, ale wspomniał o gratulacjach wysłanych do Związku Piłki Ręcznej w Polsce przez niewidomego kibica Tomasza Matczaka. – Nie wiem jak wygląda Sławek Szmal, nie wiem jak wygląda Michał Jurecki, ani Michał Szyba, nie mam pojęcia jak wygląda cała reszta drużyny, ale jestem każdemu wdzięczny za to, co mogłem przeżywać przez ostatnie kilkanaście dni – przytoczył fragment listu.

Tomasz Matczak uczestniczył w czwartkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za wsparcie, jakim nas obdarzyli – mówił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki. – Chciałbym zaznaczyć, że w związku z trwającą kampanią wyborczą my popieramy tylko jedną partię – Partię Przyjaciół Sportu i jestem przekonany, że pan, panie Prezydencie, jest jej członkiem!

W imieniu reprezentantów Polski głos zabrał kapitan, Sławomir Szmal, który w swoich słowach również dziękował za wsparcie. Jednocześnie zaprosił prezydenta Bronisława Komorowskiego do udziału w styczniowych mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, które odbędą się w Polsce. – Panie prezydencie, bardzo dziękujemy za zaproszenie. My również chcielibyśmy już teraz zaprosić pana na Mistrzostwa Europy 2016 w Polsce. Mam nadzieję, że tak jak siatkarzom i nam przyniesie pan szczęście w 2016 roku – mówił Szmal.

Trener Michael Biegler i kapitan kadry Sławomir Szmal przekazali Prezydentowi pamiątkowy medal XXIV Mistrzostw Świata Mężczyzn Katar 2015, koszulkę oraz piłkę z podpisami zawodników. A Bronisław Komorowski przekazał drużynie flagę Polski.

Podczas uroczystości odznaczeni zostali:

za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie

– KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Karol BIELECKI

Michał JURECKI

Krzysztof LIJEWSKI

Sławomir SZMAL

Bartosz JURECKI (nieobecny podczas uroczystości)

– SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Piotr CHRAPKOWSKI

Michał DASZEK

Piotr GRABARCZYK

Mariusz JURKIEWICZ

Przemysław KRAJEWSKI

Piotr MASŁOWSKI

Robert ORZECHOWSKI

Kamil SYPRZAK

Michał SZYBA

Marcin WICHARY

Adam WIŚNIEWSKI

Andrzej ROJEWSKI (nieobecny podczas uroczystości)

Piotr WYSZOMIRSKI (nieobecny podczas uroczystości)

za zasługi dla rozwoju polskiej piłki ręcznej, za osiągnięcia w pracy szkoleniowej

– ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

trener Michael BIEGLER

– SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

drugi trener Jacek BĘDZIKOWSKI

– BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

wideo analityk Łukasz KALWA

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki ręcznej

– KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

fizjoterapeuta Jerzy BUCZAK

– SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

doktor Rafał MARKOWSKI

fizjoterapeuta Krzysztof RUDOMINA

/Fot. Pressfocus

UWAGA!

Poniżej znaleźć można link do zdjęć ze spotkania Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z piłkarzami ręcznymi z dnia 12.02.2015r.

Po otworzeniu strony pokażą się miniatury zdjęć. Należy odnaleźć poszukiwaną fotografię, a następnie kliknąć na nią. Wówczas otworzy się duży plik, który można ściągnąć na swój komputer.

Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących działań Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia – w tym kadrowanie czy obróbka graficzna – jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materiałach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta.

Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia.

Link: http://foto.kprp.pl/do_pobrania/0483_20150212_pilkarze_reczni/.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest