Strona główna | ZPRP | Kara dla polskiego lekarza

Kara dla polskiego lekarza

 

Komisja Dyscyplinarna 24. Mistrzostw Świata Piłkarzy Ręcznych postanowiła zawiesić na sześć miesięcy lekarza reprezentacji Polski, Rafała Markowskiego. Kara dotyczyć już będzie meczu o 3. miejsce Polska – Hiszpania.

Ogłoszono ją po zapoznaniu się z raportem delegata technicznego, Dragana Nachevskiego po meczu Polska – Katar. Zgodnie z tym zapisem ustalono, że Rafał Markowski, oznaczony w tym meczu literą „C”, po meczu podszedł do stolika sędziowskiego i zachowywał się agresywnie i niesportowo wobec sędziów i delegatów.

Komisja doszukała się poważnego naruszenia przepisów i postanowiła Rafała Markowskiego zawiesić na sześć miesięcy oraz nałożyć grzywnę finansową na Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Maksymalnie może ona wynieść 2000 franków szwajcarskich.

Polacy po zaciętej walce z reprezentacją Kataru przegrali półfinał mistrzostw świata 29:31 i przez długie chwile nie mogli się pogodzić z niesprawiedliwymi – ich zdaniem – decyzjami serbskich arbitrów, Nenada Nikolicia i Dusana Stojkovicia z Serbii. Biało-Czerwoni zebrali się na boisku po zakończeniu spotkania i nagrodzili sędziów pokazowymi oklaskami za postawę na boisku.