25 stycznia 2015

Szanse są wyrównane

Staffan Olsson wie o problemach zdrowotnych polskiej drużyny. Trener reprezentacji Szwecji, mimo to szanse na awans do ćwierćfinałów ocenia na 50:50. Sen z powiek spędza mu kontuzja Kima Anderssona.

Szanse gry w pełnym wymiarze czasowym lidera szwedzkiej reprezentacji, Kima Anderssona, w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Polską są niewielkie.


/ Fot. N. Barczyk Pressfocus

Rozgrywającemu Skandynawów w grupowym spotkaniu z Egiptem odnowił się uraz barku. Andersson z tego powodu nie zagrał przeciw Francji. Opuścił też dwie ostatnie jednostki treningowe drużyny.

Szkoleniowiec cały czas ma nadzieję, że mimo wszystko będzie mógł skorzystać z Anderssona w jakikolwiek sposób przeciwko Polsce. Przynajmniej w grze obronnej. – Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie z nim coraz lepiej. Jeśli nie, to po prostu trzeba nauczyć się z tym żyć – mówi Olsson dla SverigeRadio.

– Polacy to bardzo trudny, bardzo dojrzały i dobrze przygotowany fizyczne zespół. Mają bardzo dobrych strzelców na wszystkich trzech pozycjach rozegrania. Czeka nas trudne zadanie – kontynuuje Olsson.

Szkoleniowiec zapowiedział przygotowanie odpowiedniej taktyki, która powstrzyma najskuteczniejszych polskich zawodników. Szwed doskonale zna sytuację kadrową Polaków i plagę kontuzji. Szanse awansu ocenia na 50:50.

Niclas Ekberg. skrzydłowy wicemistrzów olimpijskich, zwrócił uwagę na fakt, że awans do ćwierćfinałów znacznie przybliża do udziału w kwalifikacjach olimpijskich. Takie prawo otrzymają drużyny, które w MŚ zajmą miejsca 2-7.

Zwycięzca meczu Polska- Szwecja w ćwierćfinale MŚ zagra z Chorwacją.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest