23 stycznia 2015

Nie jest źle

Tymi słowami Jacek Będzikowski ocenił stan zdrowia naszych zawodników. Szczególnie mogły niepokoić urazy Przemysława Krajewskiego i Kamila Syprzaka, którzy ich doznali podczas meczu z Arabią Saudyjską.
– Piotrek Wyszomirski wykurował swoje przeziębienie. Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników, którzy ostatnio ucierpieli w trakcie gry, w tym także Krzysztof Lijewskiego informacje są pozytywne. Tak naprawdę musimy poczekać jak to będzie wyglądało na wieczornym treningu – powiedział drugi trener reprezentacji Polski.

Krajewski ma problemy z mięśniami brzucha. Jeden z Saudyjczyków w ferworze walki na niego wpadł i mógł się pojawić krwiak. Wczoraj po tym zdarzeniu nasz zawodnik nie mógł rzucać. Dziś rano już tych problemów nie było.
– Rozpoczynają się prawdziwe mistrzostwa świata. Z Danią będzie to niesamowicie trudny mecz. Wystarczy popatrzeć na poprzednie mistrzostwa, gdzie ten zespół dochodził do finału. Wczoraj też pokazał, szczególnie w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy, że potrafi bardzo dobrze grać – dodał.
Asystent Michaela Bieglera przyznał, ze z Danią trzeba bardzo konsekwentnie grać, mocno w obronie. Nie można nastawiać się na indywidualne akcje. – Musimy poprawić skutecznością rzutową, bo taki bramkarz jak Niklas Landin dużo nie wybacza – wyjaśnił.
Będzikowski pytany o rzuty karne odparł, że woli już taką sytuację jaka zdarzyła się z niewykorzystaniem sześciu karnych i wygraną 19 bramkami niż miałoby się to wydarzyć odwrotnie. – Nie szukajmy dziury w całym. Gdzieś wyczytałem, że to była najwyższa wygrana reprezentacji Polski w historii mistrzostw świta – podkreślił. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest