15 stycznia 2015

Zegar w Katowicach uruchomiony

Dziś swoje zmagania w Katarze w ramach Mistrzostw Świata 2015 rozpoczną piłkarze ręczni. W dniu 15 stycznia br. jeszcze jedno ważne wydarzenie dla szczypiorniaka miało miejsce – dokładnie za rok w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej EHF EURO 2016. Z tej okazji w Katowicach uroczyście uruchomiono zegar odliczający czas do rozpoczęcia się Turnieju.

Wydarzenie miało miejsce w Katowicach – jednym z miast gospodarzy turnieju. Na rynku zebrali się przedstawiciele władz miasta, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także mieszkańcy i dzieci z katowickich szkół podstawowych. Przy okazji można było zobaczyć maskotkę zawodów, charakterystyczną złotą dłoń, która przynosiła dużo zabawy, szczególnie najmłodszym uczestnikom. 

ałość uroczystości rozpoczęła Orkiestra Górnicza Kopalni Katowice Kleofas, która zaprezentowała zgromadzonym popis swoich umiejętności. Oficjalnie powitano również Prezydenta Miasta Katowice, pana Marcina Krupę oraz Wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, pana Marcina Herra.

– Cieszymy się, że Katowice będą jednym z czterech gospodarzy kolejnego wydarzenia rangi mistrzowskiej jakim są Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej EHF EURO 2016. Chciałbym jednocześnie pogratulować przedstawicielom Miasta Katowice oraz hali Spodek świetnego spisania się podczas Turnieju Christmas Cup w grudniu 2015 roku. Turniej był zorganizowany naprawdę na wysokim poziomie, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy – chwalił Wiceprezes Marcin Herra.


/ Fot. Antoni Cichy (4)

Zegar odliczający czas do startu EHF EURO 2016 zawisł na elewacji Urzędu Miasta przy Rynku 13 i będzie przypominał mieszkańcom o zbliżającym się wydarzeniu.  

Więcej na http://eurohandballpoland2016.pl/

ZOBACZ RELACJE WIDEO

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest