8 stycznia 2015

Kempa partnerem ZPRP

Niemiecka firma Kempa będzie przez dwa lata partnerem technicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Nasza reprezentacja zagra w nowych strojach już w najbliższym turnieju towarzyskim w Oviedo, a także w Mistrzostwach Świata Katar 2015. W sumie dziewięć reprezentacji ubrane w stroje tej firmy będzie grało w tegorocznym mundialu.

Umowa została oficjalnie podpisana podczas ostatniej konferencji prasowej przed MŚ, która odbyła się w Warszawie. Jej sygnatariuszami byli prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki, a ze strony Kempy – Karsten Dormann.

Na mocy umowy oficjalny partner techniczny – firma Kempa – ubierze w sumie wszystkie osiem polskich reprezentacji żeńskich i męskich od kategorii seniora do juniora młodszego.

– To nowy rozdział w działaniu ZPRP i naszych reprezentacji. Firma Kempa ma dużą tradycję w rozwoju piłki ręcznej. Ta firma ma wysoką reputację w świecie piłki ręcznej. Liczę na owocną współpracę w najbliższych latach – powiedział prezes Kraśnicki.

Z kolei przedstawiciel Kempy wyznał, że uwagę firmy zwróciło wyeliminowanie przez Polskę w play off do MŚ zespołu Niemiec.

–  Po tym fakcie zrozumieliśmy, że powinniśmy jak najszybciej zaangażować się w polską piłkę ręczną. Rozpoczynamy współpracę do wysokiego "C" czyli od MŚ w Katarze, a przed nami także mistrzostwa Europy w 2016 r. w Polsce, których reprezentacja Polski będzie jednym z faworytów. Mam nadzieję, że nasza współpraca da obu stronom spore korzyści. Chcemy mocno wejść na polski rynek sportowy – powiedział Dormann.


/ Fot. J. Gucma

Firma Kempa na najbliższych MŚ w Katarze ubierze w sumie aż dziewięć reprezentacji. Są to także Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Islandia, Arabia Saudyjska, Iran, Katar i Tunezja.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest