7 stycznia 2015

Rasmussen konsultantem w Vardarze

Trener kobiecej reprezentacji Polski, Kim Rasmussen podpisał 2,5 letni kontrakt z WHC Vardarem SCBT Skopje. Duńczyk w macedońskiej ekipie będzie pełnił funkcję trenera konsultanta. Rasmussen otrzymał z ZPRP formalną zgodę na pracę w tym klubie.

– Jestem szczęśliwy, stając się częścią tego klubu – podkreślał Rasmussen w trakcie oficjalnej konferencji prasowej. Szkoleniowiec Biało-czerwonych będzie w macedońskiej ekipie trenerem konsultantem. Głównym szkoleniowcem mistrza Macedonii jest Indira Kastratović.

Duński szkoleniowiec pracę w Skopje będzie łączył z funkcją trenera głównego polskiej reprezentacji. WHC Vardar to obecnie jeden z najważniejszych punktów na mapie europejskiej piłki ręcznej. Macedoński zespół w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w turnieju Final Four Ligi Mistrzyń.

W tym sezonie tak dobrze już sobie nie radzi, ale wciąż ma szansę na udział w Final Four. Z trzema punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy 1

Zawodniczki Vardaru 8 stycznia rozpoczynają 10-dniowe zgrupowanie na Węgrzech. Rozgrywki Ligi Mistrzów zostaną wznowione 30 stycznia. Klub ze Skopje zagra na wyjeździe z HC Lipsk, w którym występuje Karolina Kudłacz.

– Liczymy jeszcze na powrót do drużyny Begonji Fernandez i Tanyi Hmirovej, które powinny wznowić treningi pod koniec stycznia – powiedziała trener Kasttatović.

Prezydent klubu, Gordana Natseva – wraz z zatrudnieniem Rasmussen – spodziewa się nowych, ciekawych pomysłów, z których znana jest duńska piłka ręczna, a to jest gwarancją dobrych wyników.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest