Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Będzie bitwa na szczycie

Będzie bitwa na szczycie

 

Już w sobotę, 10 stycznia, w Łodygowicach koło Żywca poznamy mistrza półmetka I Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Kto nim zostanie? SPR Łodygowice czy Łękawica? O tym rozstrzygnie prawdopodobnie bezpośredni mecz tych drużyn. A może wszystkich zaskoczy SPR Żywiec i ta ekipa zasiądzie na fotelu lidera?

Sobotni turniej, który rozpocznie się już o godz. 8.00, zostanie rozegrany pod honorowym patronatem wójta gminy Łodygowice Andrzeja Pitery, i będzie na pewno niezwykle emocjonujący.

– Tego dnia poznamy mistrza pierwszej rundy w piątym sezonie Podbeskidzkiej Ligi. Do tej pory liderem jest SPR Łodygowice, mające na swoim koncie komplet zwycięstw. Czy łodygowiczanki we własnej hali utrzymają znakomitą passę? Na pewno najciężej będzie im w starciu z Łękawicą, która rywalizuje z nimi o fotel lidera. To spotkanie zapowiada się zatem na największy hit pierwszej rundy.

Z kolei łękawiczanki też nie będą miały łatwo, bo czeka ich wcześniej również emocjonujący mecz z SPR Żywiec. Przy potknięciu SPR Łodygowice i Łękawicy żywczanki mają spore szanse, aby zostać mistrzem pierwszej rundy. Na pewno i środek tabeli będzie chciał powalczyć, aby czołówka nie odjechała zbyt daleko. Dlatego w Łodygowicach zapowiadają się naprawdę świetne mecze z walką i emocjami – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Dodajmy, że organizatorem I i II Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt jest Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzna.

PROGRAM TURNIEJU [doc]