5 stycznia 2015

Młodzieżówka sparowała ze Szwajcarami

Mecze z rówieśnikami ze Szwajcarii, które wypadły na remis, były ostatnimi sprawdzianami młodzieżowej reprezentacji Polski przed kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata. Biało-czerwoni w Ostrowcu Św. podejmą Francję, Czechy i Macedonię.

– Pierwsze ze spotkań, które rozegraliśmy w Winterthur, rozpoczęliśmy zupełnie nieprzygotowani – powiedział drugi trener Marcin Lijewski. – W drugiej połowie wyglądało to już znacznie lepiej z naszej strony. Szczególnie byliśmy zadowoleni z postawy obrony i bramkarza.

Rzeczywiście początek meczu w wykonaniu Polaków nie był najlepszy. Po kwadransie gry rywale prowadzili 10:4. Pościg naszej drużyny celem zmiany niekorzystnego wyniku trwał aż do 57 min. Wówczas po bramce Tomasza Gębali był remis 23:23. Autorem zwycięskiego trafienia okazał się Paweł Gąsiorek.

Przed rewanżem nasz sztab szkoleniowy przestrzegał podopiecznych przez brakiem koncentracji. Tym razem pierwsze 15 minut toczyło się pod dyktando Biało-czerwonych, którzy prowadzili 6:4. Siedem bramek z rzędu Szwajcarów odmieniło diametralnie przebieg meczu. Wypracowanej przewagi gospodarze już nie pozwoli sobie odebrać. Ich wygrana przypieczętowały trzy karne z rzędu, egzekwowane w finałowych minutach przez  Zorana Markovica.

– Głupie błędy zaważyły na końcowym wyniku. Gdy stało się jasne, że losów spotkania nie możemy już odmienić, to nacisk położyliśmy na testowanie rozwiązań taktycznych. Po tych sprawdzianach wiemy co należy poprawić. Przed nami cztery dni treningów w Ostrowcu Św. – dodał starszy z braci Lijewskich.

SZWAJCARIA – POLSKA 23:24 (15:10)
Polska: Morawski, Kornecki – Czuwara 1, Gąsiorek 2, M. Gębala, T. Gębala 4, Genda 5, Góralski 2, Krępa 3, Majdziński 1, Nastaj, Piątek 1, Potoczny 3, Prymlewicz 1, Surosz, Tokaj. Widzów 650.

SZWAJCARIA – POLSKA 31:20 (14:9)
Polska: Morawski, Plaszczak – Czuwara, Gąsiorek 1, M. Gębala, T. Gębala 7, Góralski, Krępa 1, Majdziński, Nastaj 1, Piątek 2, Potoczny 4, Prymlewicz 1, Surosz, Tokaj 3. Widzów 450.

Polska w grupie kwalifikacyjnej nr 2 zagra z Francją, Macedonią i Czechami. Tylko najlepszy zespół awansuje do finałów. – Najwięcej problemów mieliśmy z pozyskaniem materiałów o Macedonii. Poza Ignacym Bąkiem, który nie doszedł do siebie po kontuzji więzadeł krzyżowych, wystawimy najsilniejszy skład – zakończył szkoleniowiec.

Program turnieju w Ostrowcu Św.:
09.01. 16:00 Macedonia – Czechy
09.01. 18:00 Francja – Polska
10.01. 16:00 Czechy – Francja
10.01. 18:00 Polska – Macedonia
11.01. 12:00 Francja  – Macedonia
11.01. 14:00 Polska – Czechy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest