Strona główna | ZPRP | Sparkassen Cup: Polska na 5.miejscu

Sparkassen Cup: Polska na 5.miejscu

 

Z piątym miejscem wrócą z tradycyjnego turnieju Sparkassen Cup, rozgrywanego pod koniec roku w Merzig, polscy juniorzy. Zespół Rafała Kuptela w poniedziałek wygrał dwa mecze – 32:26 z Islandią i 27:21 z Czechami. Spotkania w dniu finałowym odbywały się w pełnym wymiarze czasowym 2×30 min. 
/ Fot. N. Barczyk (Pressfocus)

W spotkaniu (o miejsca 5-8) z Islandią nasz zespół prowadził już różnicą dziewięciu trafień. Rywale zdołali odrobić straty do dwóch trafień. Poprawa gry w obronie plus dobra postawa bramkarzy umożliwiła wyprowadzić dużo kontr, które zakończyły się powodzeniem.

Na zakończenie występu w Merzig polski zespół zmierzył się z Czechami. Stawką było 5. miejsce. Podopieczni Rafała Kuptela od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Przetasowania w składzie ułatwiły odrobienie strat rywalom. Później wszystko wróciło do normy tzn. nasz zespół wysoko prowadził. – To był nasz najlepszy mecz w ataku. Z gry drużyny jestem zadowolony, z osiągniętego miejsca już mniej. Nowi zawodnicy dobrze się wprowadzili do zespołu – podsumował trener Kuptel.
o miejsca 5-8
Polska – Islandia 32:26 (18:12)
Polska: Skrzyniarz, Foluszny – Bis, Cichocki 1, Skiba 1, Biernacki 3, Grabowski, Kawka 1, Bekisz 1, Rolka 7, Narożny 1, Banaś, Netz 5, Sićko, Skibiński 7, Moryto 5.
o 5. miejsce
Polska – Czechy 27:21 (18:8)
Polska: Skrzyniarz, Foluszny, Zając – Bis 3 Cichocki 3, Skiba 4, Biernacki 4, Grabowski, Bekisz 2, Rolka 4, Narożny, Banaś, Netz 2, Sićko, Skibiński 1 Moryto 4.