28 grudnia 2014

Remis z Helwetami

Reprezentacja Polski juniorów drugim meczu Sparkassen Cup zremisowała w Merzig ze Szwajcarią 19:19 (9:8). Awans Biało-czerwonych do półfinałów będzie zależał od wyników ostatniej kolejki grupowej. Zespół Radała Kuptela zagra w niej z drużyną Regionu Saary.

Fot. N. Barczyk (Pressfocus)

Spotkanie z Helwetami było bardzo wyrównane. Na przerwę polska reprezentacja zeszła z minimalną przewagą. Po zmianie stron Biało-czerwoni wypracowali przewagę wynoszącą trzy trafienia. Później zmalała ona do jednego gola. Szwajcarzy do remisu doprowadzili, gdy Polacy grali w osłabieniu.

– To był mecz walki. Zabrakło nam kropki nad i. Szwajcarzy zachowali trzon zespołu z tegorocznych mistrzostw Europy – podsumował  trener Kuptel
W ostatniej kolejce meczów grupowych Polska zagra z Regionem Saary, a Szwajcaria (wygrała z Regionem Saary 27:11) z Danią. O awansie jednej z drużyn może decydować bilans bramkowy.

SZWAJCARIA – POLSKA 19:19 (8:9)
Polska: Foluszny, Zając – Bekisz 1, Banaś, Skibiński, Moryto 4. Bis, Skiba 1, Kawka, Rolka 9, Sićko 1, Cichocki, Netz 2, Grabowski, Biernacki 1, Narożny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest