Strona główna | ZPRP | Umowa między ZPRP a Miastem Kraków

Umowa między ZPRP a Miastem Kraków

 

We wtorek 23 grudnia oficjalnie zawarta została umowa między Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Miastem Krakowem na organizację EHF EURO 2016 w tym mieście.
Do spotkania przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Miasta Krakowa doszło w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W konferencji prasowej uczestniczyli Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i Wiceprezes ZPRP Marcin Herra oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Zastępca Prezydenta Magdalena Sroka oraz Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.
Konferencja związana była z oficjalnym zawarciem umowy o organizacji Men’s EHF EURO 2016 w Krakowie. Stolica Małopolski będzie jednym z czterech ośrodków, które w styczniu 2016 roku będą areną czempionatu Starego Kontynentu. To właśnie w Krakowie swoje mecze rozgrywać będą polscy szczypiorniści, tutaj też odbędzie się łącznie dziewiętnaście meczów.
– Mistrzostwa rozgrywane będą w czterech miastach, ale tak naprawdę Kraków będzie tym miejscem, w którym wszystko będzie się koncentrowało. Tutaj będzie rozpoczęcie turnieju i jego zakończenie, tutaj będą też mecze półfinałowe i spotkanie finałowe. Czekają nas wielkie emocje, tym bardziej, że także w Krakowie swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski – powiedział Prezydent Majchrowski.
Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki zwracał z kolei uwagę na dobre relacje z przedstawicielami Miasta, podkreślił też, że w styczniu 2016 roku Kraków zostanie stolicą piłki ręcznej na całym świecie. – To, że udało się nam znaleźć korzystne rozwiązania i to, że uda się nam dzisiaj podpisać umowę nie byłoby możliwe bez relacji, jakie istnieją między Związkiem a panem Prezydentem. Decyzja o tym, że polska reprezentacja będzie występować wyłącznie w Krakowie podnosi rangę i prestiż tej imprezy i z pewnością zgromadzi komplet fanów.
– Poprzednie mistrzostwa Europy w Danii oglądało łącznie ponad 1,2 mld kibiców. To najwyższej rangi impreza w Europie. Jestem przekonany, że wielu sympatyków sportu z całego świata zjawi się w Krakowie. To znakomita forma promocji Miasta, które w styczniu 2016 roku będzie stolicą piłki ręcznej nie tylko w Europie, ale i w całym świecie – stwierdził Prezes Kraśnicki.

/ Fot. M. Wojs
Po oficjalnym podpisaniu umowy o organizacji Men’s EHF EURO 2016 zaprezentowany został logotyp kompozytowy Miasta Krakowa i EHF EURO 2016.