22 grudnia 2014

Porażki na koniec roku

Dwie porażki z zespołem Czech zanotowała reprezentacja Polski juniorek młodszych na zakończenie zgrupowań odbywających się w Szczyrku. W towarzyskim dwumeczu, który miał miejsce w Pradze, gospodynie okazały się lepsze, pokonując nasze zespół 28:20 oraz 32:26.

Obydwa mecze były bardzo podobne do siebie. Pierwsze połowy bardzo wyrównane w drugich – szczególnie w ostatnich minutach – zaznaczała się wyraźniejsza przewaga zespołu czeskiego.


/ Fot. R. Grim

– Podczas zgrupowań, które odbyliśmy w Szczyrku mocny akcent położyliśmy na obronę i organizacje gry przeciw obronie podwyższonej 3:3. Spodziewamy się, że taką obroną zagrają drużyny Włoch i Portugali  w trakcie czekających nas marcowych kwalifikacji. Taką właśnie bardzo agresywną obronę zaprezentował zespół Czech. Z dotychczasowych spotkań , które rozegraliśmy na arenie międzynarodowej te były jedne z trudniejszych – ocenił trener Tomasz Konitz.

Jego zdaniem w obronie polskie zawodniczki zdały egzamin. Organizacja ataku również nie była najgorsza. – Zawiodła nas skuteczność w dogodnych sytuacjach do zdobycia bramki (pierwszy mecz 50%,  drugi 56 %), po których przeciwnik zdobywał łatwe gole z kontry oraz  słaba skuteczność gry  w bramce (pierwszy mecz 10%, drugi 20 %/. Grudzień był trudnym okresem dla poszczególnych zawodniczek. Obowiązki kadrowe i klubowe wpłynęły na zmęczenie  kadrowiczek. Myślę, że to miało mimo wszystko duże znaczenie na formę zespołu prezentowaną pod koniec roku.  Teraz nastąpi okres ( styczeń, luty) poświęcony tylko na rozgrywki klubowe szczebla centralnego. Wraz z trenerką Krystyną Wasiuk mamy nadzieję, że dziewczyny w tym czasie wejdą w dobry rytm meczowy i w marcu podczas kwalifikacji będziemy w optymalnej formie, która pozwoli nam awansować do sierpniowego finału ME  – zakończył trener Konitz.

CZECHY – POLSKA 28:20 (12:9)

Polska: Kamińska, Kłos – Granicka 3, Wąsik 2, Racka 2, Świerczek 2, Błaszkowska 2, Kaszkowiak 2, Gędłek 2,Trzaska 2, Uścinowicz 1, Pękala 1, Stokłosa 1,  Nosek,  Szynkaruk, Janik, Wieckowska.

CZECHY – POLSKA 32:26 (14:12)
Polska: Kamińska, Kłos- Granicka 5,  Wąsik 4,  Świerczek 4, Stokłosa 3, Kaszkowiak 3, Pękala 4, Więckowska 2, Błaszkowska 1, Uścinowicz, Gędłek, Trzaska, Racka, Stokowiec, Janik. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest