Strona główna | ZPRP | Porażki na koniec roku

Porażki na koniec roku

 

Dwie porażki z zespołem Czech zanotowała reprezentacja Polski juniorek młodszych na zakończenie zgrupowań odbywających się w Szczyrku. W towarzyskim dwumeczu, który miał miejsce w Pradze, gospodynie okazały się lepsze, pokonując nasze zespół 28:20 oraz 32:26.

Obydwa mecze były bardzo podobne do siebie. Pierwsze połowy bardzo wyrównane w drugich – szczególnie w ostatnich minutach – zaznaczała się wyraźniejsza przewaga zespołu czeskiego.


/ Fot. R. Grim

– Podczas zgrupowań, które odbyliśmy w Szczyrku mocny akcent położyliśmy na obronę i organizacje gry przeciw obronie podwyższonej 3:3. Spodziewamy się, że taką obroną zagrają drużyny Włoch i Portugali  w trakcie czekających nas marcowych kwalifikacji. Taką właśnie bardzo agresywną obronę zaprezentował zespół Czech. Z dotychczasowych spotkań , które rozegraliśmy na arenie międzynarodowej te były jedne z trudniejszych – ocenił trener Tomasz Konitz.

Jego zdaniem w obronie polskie zawodniczki zdały egzamin. Organizacja ataku również nie była najgorsza. – Zawiodła nas skuteczność w dogodnych sytuacjach do zdobycia bramki (pierwszy mecz 50%,  drugi 56 %), po których przeciwnik zdobywał łatwe gole z kontry oraz  słaba skuteczność gry  w bramce (pierwszy mecz 10%, drugi 20 %/. Grudzień był trudnym okresem dla poszczególnych zawodniczek. Obowiązki kadrowe i klubowe wpłynęły na zmęczenie  kadrowiczek. Myślę, że to miało mimo wszystko duże znaczenie na formę zespołu prezentowaną pod koniec roku.  Teraz nastąpi okres ( styczeń, luty) poświęcony tylko na rozgrywki klubowe szczebla centralnego. Wraz z trenerką Krystyną Wasiuk mamy nadzieję, że dziewczyny w tym czasie wejdą w dobry rytm meczowy i w marcu podczas kwalifikacji będziemy w optymalnej formie, która pozwoli nam awansować do sierpniowego finału ME  – zakończył trener Konitz.

CZECHY – POLSKA 28:20 (12:9)

Polska: Kamińska, Kłos – Granicka 3, Wąsik 2, Racka 2, Świerczek 2, Błaszkowska 2, Kaszkowiak 2, Gędłek 2,Trzaska 2, Uścinowicz 1, Pękala 1, Stokłosa 1,  Nosek,  Szynkaruk, Janik, Wieckowska.

CZECHY – POLSKA 32:26 (14:12)
Polska: Kamińska, Kłos- Granicka 5,  Wąsik 4,  Świerczek 4, Stokłosa 3, Kaszkowiak 3, Pękala 4, Więckowska 2, Błaszkowska 1, Uścinowicz, Gędłek, Trzaska, Racka, Stokowiec, Janik.