Strona główna | ZPRP | Play off MŚ 2015: Gramy z Ukrainkami

Play off MŚ 2015: Gramy z Ukrainkami

 

Rywalem kobiecej reprezentacji Polski w czerwcowych meczach play off do Mistrzostw Świata Dania 2015 będzie drużyna Ukrainy. Losowanie par odbyło się w Budapeszcie tuż przed meczami o medale mistrzostw Europy 2014 kobiet.

/ Fot. W. Szubartowski (Pressfocus)

– Takiego rywala można sobie wprost wymarzyć – przyznał drugi trener reprezentacji Polski, Antoni Parecki. Ukraina występ w EHF Euro 2016 zakończyła na pierwszej fazie mistrzostw, w której przegrała wszystkie trzy mecze i została sklasyfikowana na ostatnim-16. miejscu.

Obecny podczas ceremonii losowania Aleksandar Gładun, sekretarz generalny ukraińskiej federacji powiedział, że bardzo cieszy sie na fakt rozegrania dwumeczu z Polską. Ukrainiec nie za bardzo dowierzał, że w Polsce na mecz piłkarek ręcznych może przyjść blisko 7000 kibiców. Ma nadzieję, że w spotkaniu z Biało-czerwonymi będzie podobnie.

Zestaw par (strefa europejska)
Norwegia/Hiszpania – Słowacja
Chorwacja – Szwecja
Czarnogóra – Islandia
Francja – Słowenia
Austria – Węgry
Holandia – Czechy
Serbia – Rumunia
Niemcy – Rosja
Ukraina – Polska.

W turnieju finałowym MŚ 2015 zagrają 24 zespołu. Miejsce w imprezie, bez konieczności rozgrywania kwalifikacji, mają już zapewnione zespoły Brazylii (mistrz świata) i Danii (gospodarz). Do tego grona dołaczy mistrz Europy, mistrz Oceanii, wszyscy medaliści z Azji, Afryki i Panameryki oraz dziewięciu zwycięzców play off strefy europejskiej. Stawkę uzupełnią dwie drużyny, które otrzymają dzikie karty przyznane przez Międzynardową Federację Piłki Ręcznej.