21 grudnia 2014

Play off MŚ 2015: Gramy z Ukrainkami

Rywalem kobiecej reprezentacji Polski w czerwcowych meczach play off do Mistrzostw Świata Dania 2015 będzie drużyna Ukrainy. Losowanie par odbyło się w Budapeszcie tuż przed meczami o medale mistrzostw Europy 2014 kobiet.

/ Fot. W. Szubartowski (Pressfocus)

– Takiego rywala można sobie wprost wymarzyć – przyznał drugi trener reprezentacji Polski, Antoni Parecki. Ukraina występ w EHF Euro 2016 zakończyła na pierwszej fazie mistrzostw, w której przegrała wszystkie trzy mecze i została sklasyfikowana na ostatnim-16. miejscu.

Obecny podczas ceremonii losowania Aleksandar Gładun, sekretarz generalny ukraińskiej federacji powiedział, że bardzo cieszy sie na fakt rozegrania dwumeczu z Polską. Ukrainiec nie za bardzo dowierzał, że w Polsce na mecz piłkarek ręcznych może przyjść blisko 7000 kibiców. Ma nadzieję, że w spotkaniu z Biało-czerwonymi będzie podobnie.

Zestaw par (strefa europejska)
Norwegia/Hiszpania – Słowacja
Chorwacja – Szwecja
Czarnogóra – Islandia
Francja – Słowenia
Austria – Węgry
Holandia – Czechy
Serbia – Rumunia
Niemcy – Rosja
Ukraina – Polska.

W turnieju finałowym MŚ 2015 zagrają 24 zespołu. Miejsce w imprezie, bez konieczności rozgrywania kwalifikacji, mają już zapewnione zespoły Brazylii (mistrz świata) i Danii (gospodarz). Do tego grona dołaczy mistrz Europy, mistrz Oceanii, wszyscy medaliści z Azji, Afryki i Panameryki oraz dziewięciu zwycięzców play off strefy europejskiej. Stawkę uzupełnią dwie drużyny, które otrzymają dzikie karty przyznane przez Międzynardową Federację Piłki Ręcznej.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest