21 grudnia 2014

Prezentacja EHF Euro 2016

Polska delegacja zaprezentowała zgromadzonym w hali Papp Laszlo w Budapeszcie dziennikarzom szczegóły przygotowań do turnieju Men’s EHF EURO 2016 oraz ich status. Spotkanie promujące imprezę odbyło się podczas Final Weekend Women’s EHF EURO 2014.
Z przedstawicielami mediów spotkali się przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce na czele z wiceprezesem Bogdanem Sojkinem i wiceprezesem Marcinem Herrą. Pierwszy z nich zaczął konferencję od powitania wszystkich w imieniu prezesa polskiej federacji, Andrzeja Kraśnickiego. Obaj zgodnie podkreślali, że organizacja handballowych Mistrzostw Europy 2016 w Polsce będzie ogromnym wydarzeniem nie tylko dla środowiska piłki ręcznej. To już kolejna impreza rangi mistrzowskiej, która odbędzie się w naszym kraju – po piłkarskich mistrzostwach Europy oraz siatkarskim mundialu.

– Organizacja Mistrzostw Europy w 2016 roku w Polsce będzie największym wydarzeniem w 96-letniej historii polskiej piłki ręcznej – mówił Bogdan Sojkin. Turniej rozegrany zostanie w czterech Miastach Gospodarzach – Krakowie, Wrocławiu oraz Gdańsku i Katowicach. Podczas spotkania z dziennikarzami w Budapeszcie obecny był również przedstawiciel Gdańska, Marcin Sylwańczyk.
W każdym z miast rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy turnieju. Po tej fazie zawodnicy na dobre pożegnają się z mogącymi pomieścić 10 tysięcy widzów gdańsko-sopocką Ergo Areną oraz katowickim Spodkiem. Mecze drugiej rundy rozegrane zostaną za to we wrocławskiej Hali Stulecia oraz w Kraków Arenie. W ostatnim obiekcie odbędzie się również Final Weekend. – Naszym oczywistym celem jest zapełnienie każdej z hal do ostatniego miejsca – nie ukrywa wiceprezes polskiej federacji Marcin Herra.

Do tej pory przygotowania do turnieju przebiegają bez problemów. – W ścisłej współpracy z EHF póki co dotrzymaliśmy wszystkich terminów i organizacja Mistrzostw Europy 2016 w Polsce przebiega bardzo dobrze – mówił Herra. Związek Piłki Ręcznej w Polsce prawa do organizacji imprezy otrzymał w 2012 roku podczas kongresu w Monako. Od tego czasu spełniono wszystkie warunki, a teraz trwają przygotowania do samego turnieju. Warto przypomnieć, że finałową szesnastkę mistrzostw poznamy w czerwcu, a następnie zostanie przeprowadzone losowanie grup finałowych. Odbędzie się ono w wyjątkowym miejscu – w kopalni soli w Wieliczce, która znajduje się w Regionie Gospodarzu mistrzostw, Małopolsce. 


/ Fot. Pressfocus (3)

Wcześniej rozpocznie się również sprzedaż biletów, a 15 stycznia, dokładnie na rok przed startem imprezy w Miastach Gospodarzach uruchomione zostaną specjalne zegary, odliczające czas do pierwszego gwizdka. Zapowiedziano również Trophy Tour (czyli objazd trofeum imprezy po miastach-gospodarzach) oraz serię test eventów do Euro, z których pierwszym będzie turniej Christmas Cup zaplanowany na 28-30 grudnia w Katowicach.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest