Strona główna | ZPRP | Impet ekipy Tomaszewskiego nie słabnie

Impet ekipy Tomaszewskiego nie słabnie

 

W drugim wystepie w rumuńskim Bacau reprezentacja Polski juniorów młodszych wygrała z Białorusią 28:16 (14;10). W niedzielę rywalem ekipy trenerów Dariusza Tomaszewskiego i Michala Skórskiego będzie zespół gospodarza imprezy.

W ocenie trenera Tomaszewskiego był to trudny mecz. Rywale przewyższali nasz zespół warunkami fizycznymi. Bardzo dobre zawody zaliczył bramkarz Marek Bartosik, dla którego turniej jest debiutem w biało-czerwonych barwach. Podobny status ma czterech innych zawodników.

– Słabiej zagraliśmy w ataku. Za to w obronie stanowilimy monolit. Nasza przewaga stopniowo rosła. W ostatnich 10 minutach meczu zmieniliśmy system obrony z 6-0 na 5-1 – powiedział polski szkoleniowiec.

W niedzielę reprezentacja Polski zagra z Rumunią o pierwsze miejsce w turnieju. Gospodarze zawodów w Bacau planują zrewanżować się za 12-bramkową porażkę z sierpnia br.

POLSKA – BIAŁORUŚ 28:16 (14:10)

Polska: Bartosik, Antosik  – Bulski 4, Jarosiewicz 5, Makowski 4,  Guziewicz 1,  Kołtunowicz 3, Mauer 7, Komarzewski 1, Olkowski 3, Koselski, Rogalski, Gądek, Orpik, Lejza, Krysiak.