Strona główna | Szkolenia | Finał Szczypiornistej w Arenie

Finał Szczypiornistej w Arenie

 

W małej hali Kraków Areny 13 grudnia spotkali się wszyscy uczestnicy z województwa małopolskiego, trwającego od października, projektu „Szczypiornista Szkoła” organizowanego przez Związek piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu Turystyki oraz Miasto Kraków.
Przed rozpoczęciem rozgrywek wszystkie dzieci uczestniczyły w muzycznej rozgrzewce w rytm zumby. Turniej organizowany przez Wydział Sportu UMK, przy współpracy z Małopolskim Związkiem Piłki Ręcznej, wywołał ogromne emocje, a poziom wielu spotkań mógł zadowolić licznie zgromadzoną publiczność, głównie rodziców, i sympatyków tej dyscypliny sportu. Kilka spotkań, dla wyłonienia zwycięzców, kończyła się dogrywkami, co świadczy o ich zaciętości. 

Młodsi adepci piłki ręcznej z klas II-III rywalizowali w klasyczne „dwa ognie”, czyli popularną niegdyś grę zawierającą elementy szczypiorniaka. 126 dzieci z ośmiu szkół najpierw bawiło się w dwu grupach, a najlepsze rozegrały wielki finał, który zwycięsko ukończyła Szkoła Podstawowa Nr 65 im. Czesława Janczarskiego z ul. Golikówka 52. Opiekunem zwycięskiej szkoły był nauczyciel „wuefu” Kamil Zawada, a  kolejne miejsca przypadły w udziale szkołom nr 24, 151, 101, 129, 10, 85 i 89. 

Natomiast uczniowie starszych klas, czyli IV-V, rywalizowali w mini piłce ręcznej. Pięć szkół w kategorii dziewcząt grało systemem „każdy z każdym”, a końcowe zwycięstwo odniosły uczennice z SP Nr 101 im. Hansa Christiana Andersena z Os. Jagiellońskiego 9, które prowadził Dariusz Sobczyk. Kolejne miejsca zajęły szkoły 91, 24, 129 i 89, a we wszystkich spotkaniach wzięły udział 72 uczennice. 

Wśród chłopców, którzy zostali podzieleni na dwie grupy (100 uczniów z 8 szkół) w finale spotkali się uczniowie SP 85 i 91. Minimalnie lepsi okazali się chłopcy prowadzeni przez Krzysztofę Pietrykowską z 85 im. ks. Kazimierza Jancarza mieszczącej się os. Złotego Wieku 4, a miejsca od 3 do 8 kolejno zajęły szkoły 24, 129, 89, 151, 101. 

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, szkoły dyplomami i pucharami. Doskonała organizacja turnieju to zasługa koordynatorek programu Lidii Walczyk i Anny Burek, a także Prezesa MZPR Zbigniewa Gorączko. Jak podkreślali rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach, projekt był bardzo pożyteczny i już wszyscy czekają na jego kontynuację! Wznowienie zajęć nastąpi po przerwie świątecznej!