Strona główna | Szkolenia | Biecz piłką ręczną stoi

Biecz piłką ręczną stoi

 

Rafał Kuptel i Michał Skórski, trenerzy juniorskich Reprezentacji Polski, na co dzień pracujący w I ligowym klubie PG Gwardia Opole, kilka dni temu  odwiedzili Biecz.  Spotkanie szkoleniowców z młodzieżą połączone było z Turniejem Piłki Ręcznej o Puchar Koordynatora Sportu Gminy Biecz, Jana Grygowicza. 
Głównym celem wydarzenia była sportowa promocja piłki ręcznej oraz zachęcenie młodzieży do podjęcia kształcenia w powstających klasach sportowych o profilu piłka ręczna. Klasy funkcjonować będą w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu (woj.. małopolskie) od roku szkolnego 2015/2016, a wysoką jakość kształcenia sportowego gwarantuje zawarte porozumienie z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

W pierwszej części dnia odbyły się grupowe rozgrywki piłki ręcznej. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące Gimnazjum w Skrzyszowie, Gimnazjum w Tuchowie, Gimnazjum w Sękowej, Gimnazjum nr 2 w Bieczu, Gimnazjum w Ropie oraz Gimnazjum w Rożnowicach. Po rozgrywkach nastąpiło spotkanie Trenerów Reprezentacji z młodzieżą. Poprzedzone ono zostało przywitaniem zaproszonych gości i młodzieży  przez Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu, Beatę Mikrutę.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Jerzy Nalepka – Wicestarosta Powiatu Gorlickiego. W dalszej części wydarzenia Rafał Kuptel z Michałem Skórskim poprowadzili warsztaty z piłki ręcznej oraz mówili o swoich bogatych doświadczeniach sportowych, sukcesach i niepowodzeniach, o trudnej, ale zarazem pięknej drodze na szczyt kariery sportowej. Opowiedzieli o piłce ręcznej, która może być przygodą, pasją, jak i sposobem na życie. 

W warsztatach w rolę demonstratorów wcielili się zawodnicy UKS Wiertmet Libusza oraz zawodnicy UKS Świt Szaflary, którzy w końcowej części zajęć zagrali dla publiczności, krótki pokazowy mecz. Następnie młodzież miała okazję porozmawiać z trenerami, zdobyć autograf i wykonać pamiątkowe zdjęcie.
W kolejnej części  odbyły mecze finałowe. Zwycięzcami turnieju zostali Gimnazjaliści ze Skrzyszowa, którzy w finale pokonali rówieśników z Gimnazjum w Tuchowie. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Gimnazjaliści 
ze Skrzyszowa, którzy w karnych pokonali Gimnazjum nr 2 Biecz. Piąte miejsce zajęło Gimnazjum z Ropy, a szóste Gimnazjum z Rożnowic. Koordynator Sportu Gminy Biecz Jan Grygowicz dokonał podsumowania Turnieju oraz wraz z zaproszonymi gośćmi uhonorował wszystkie drużyny pucharami. Najlepsze trzy zespoły otrzymały medale, a najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali pamiątkowymi statuetkami.
Łącznie w wydarzeniu wzięło udział pół tysiąca osób. W spotkaniu uczestniczyła młodzież wszystkich Gimnazjów Gminy Biecz: nr 1 w Bieczu, nr 2 w Bieczu, Libuszy, Binarowej, Rożnowic, Strzeszyna. Młodzież Gimnazjów z Tuchowa, Skrzyszowa, Ropy, młodzież szkół średnich: LO Biecz, ZSZ Biecz oraz mieszkańcy Biecza. Ze znamienitych, honorowych gości spotkania trzeba wymienić Stanisława Majorka – trenera brązowej olimpijskiej drużyny  z Montrealu.