Strona główna | Szkolenia | Wielki Festiwal Piłkarski

Wielki Festiwal Piłkarski

 

Po raz kolejny Wielki Festiwal Piłkarski dla Dzieci gościł  w stołecznej hali Torwar. Na płyciej głównej królowały piłka ręczna i piłka nożna. Do wspólnej zabawy zaproszono 2000 dzieci z całej Polski  przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapewnił animację związaną ze szczypiorniakiem.

Zajęcia związane z handballem wpisują się w projekt „Szczypiornista Szkoła". Polegały one na najprostszych grach i zabawach związanych z piłką ręczną. Nad ich sprawnym przebiegiem czuwały zawodniczki AZS AWF Poznań. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się możliwość stanięcia w bramce i obrony rzutów kolegów i koleżanek.

Organizatorzy, oprócz zajęć sportowych, dla najmłodszych przygotowali stanowiska z kredkami, farbami oraz pokaz klaunów. Wystąpił m.in. skrzypek Marcin Diling, finalista Must be the Music. Można było sprawdzić się w takich dyscyplinach jak piłka nożna, piłka ręczna, tenis, kolarstwo, zapasy, koszykówka, boks czy siatkówka.

Wśród honorowych gości byli Cezary Trybański, Artur Siódmiak i Andrzej Supron a także piłkarze Legii – Marek Saganowski i Inaki Astiz.

/ Fot. J. Gucma

Dodatkowymi atrakcjami był pokaz żonglerki piłką, trialu rowerowego. Na końcu imprezy aktorka Edyta Jungowska czytała dzieciom bajki.