Strona główna | Szkolenia | Specjalny trening dla juniorów Siódemki

Specjalny trening dla juniorów Siódemki

 

Niecodzienny trening czeka juniorów Siódemki Miedź Legnica. W środę formę szlifować będą pod okiem drugiego trenera reprezentacji Polski, Jacka Będzikowskiego – podaje strona siodemka.legnica.pl.
 
– Będzie to trening pokazowy. Pracy Jacka Będzikowskiego przyglądać się będą zatrudnieni w naszym klubie szkoleniowcy drużyn młodzieżowych. Oczywiście również zawodnicy. Zapraszamy też rodziców i wszystkich sympatyków piłki ręcznej – mówi wiceprezes MSPR Siódemka Miedź Legnica Piotr Pęczek.

/ Fot. N. Barczyk (Pressfocus)
 
– Zajęcia będą miały aspekt nie tylko czysto szkoleniowy. Chcemy w ten sposób promować handball i zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania tej dyscypliny w naszym klubie – dodaje Pęczek.
 
42- letni Jacek Będzikowski to postać w Legnicy doskonale znana. Jest wychowankiem Miedzi, z której trafił do Śląska Wrocław. Następnie występował w klubach niemieckiej Bundesligi. Na swoim koncie ma 102 występy w reprezentacji Polski. Od dwóch lat jest asystentem selekcjonera kadry Michaela Bieglera.
 
Przypomnijmy, że syn Jacka Będzikowskiego – Jacek junior w tym sezonie jest zawodnikiem pierwszoligowego zespołu Siódemki Miedź. Szkoleniowcem drużyny jest z kolei jego brat – Piotr.

Początek środowego treningu o godz. 17 w hali przy ulicy Lotniczej.