Strona główna | ZPRP | Niestety dłużej bez Byzdry

Niestety dłużej bez Byzdry

 

Torneo Internacional de Espana doczekał się już XVIII edycji. Hiszpanki imprezę wygrały dziesięciokrotnie. Polki raz uczestniczyły w tych zmaganiach, w 2000 r. bez sukcesów. We środę do naszej drużyny dotarła wiadomość, że Kinga Byzdra ma przed sobą cztery tygodnie rehabilitacji kolana.

Koleżanki z kadry mają świadomość, że rozgrywająca Buducnosti Podgorica była w wysokiej dyspozycji formie. – Wielka szkoda – wszystkie zgodnie przyznają. Reprezentantki Polski czują, że forma rośnie. Trenerzy wierzą w nie, a one w sztab szkoleniowy. Oczywiście celem są mistrzostwa Europy, ale turniej wykaże niedociągnięcia.

Po porannych zajęciach na siłowni w hali Eola nasz zespół na piechotę wrócił do hotelu. Towarzyszył im ciepły deszcze W takim klimacie trwają przygotowania mieszkańców do świąt Bożego Narodzenia. Zawieszane są dekoracje świetlne (dzwonki i gwiazdy betlejemskie, kryształowe sople lodu), a na głównym placu dekorowana jest sztuczna 10-metrowa choinka. Wzdłuż ulic nie trzeba ozdabiać drzew, bo dojrzewają „bombki” drzew pomarańczowych.