27 listopada 2014

Wspólne treningi z Brazylią

Przygotowania do mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet, które rozegrane zostaną na Węgrzech i w Chorwacji w dniach 7-21.12.2014r., na ostatniej prostej. Reprezentantki Polski przybyły do Malagi we wtorek tuż przed północą, a już w środę rano o godzinie 8:00 odbyły pierwszy trening.

Jednak najważniejszym punktem wczorajszego dnia były wspólne zajęcia z aktualnymi mistrzyniami świata, Brazylijkami. Dwugodzinny trening  rozpoczął od meczu … w piłkę nożną! Nasze zawodniczki pokonały Brazylijki 3:0, a bramki zdobyły Monika Stachowska, Małgorzata Gapska i Kinga Grzyb.

Na tym zakończyła się jednak część rozrywkowa ćwiczeń. Duńscy trenerzy Morten Soubak i Kim Rasmussen ćwiczyli ze swoimi drużynami różne warianty gry zarówno w obronie jak i ataku.

Po zakończonych zajęciach zadowolenia nie krył trener naszej reprezentacji. – Tego typu, wspólne treningi z innymi zespołami narodowymi, a już szczególnie z mistrzyniami świata, wyzwalają u dziewczyn dodatkową motywację, przez co intensywność treningu oraz jego jakość są znacznie wyższe niż zajęcia we własnym gronie – powiedział Rasmussen.

Kolejna okazja do wspólnego trenowania będzie już dzisiaj. W Maladze oprócz treningów czeka nasze zawodniczki występ w turnieju, w którym zmierzą się z Hiszpankami, Tunezyjkami i właśnie Brazylijkami.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest