Strona główna | Szkolenia | Trenuj-Graj-Zwyciężaj

Trenuj-Graj-Zwyciężaj

 

W niedzielę 23 listopada w hali I LO w Słupsku odbył się II Turniej Akademii
Piłki Ręcznej Trenuj-Graj-Zwyciężaj Międzyszkolnego Klubu Sportowego Słupia w Słupsku. W Turnieju klas IV wzięły udział trzy drużyny, a w Turnieju klas V i VI cztery drużyny – w sumie ponad 70 dziewcząt trenujących piłkę ręczną w naszej Akademii.

Obowiązkową rozgrzewkę wszystkich uczestników przeprowadziły zawodniczki MKS Słupia, reprezentujące Słupsk w rozgrywkach I ligi kobiet. Zostały one chwilę wcześniej przedstawione młodym adeptkom piłki ręcznej oraz ich rodzicom przez prezesa MKS Słupia pana Roberta Firkowskiego.

Mecze klas IV rozpoczynających swoją przygodę z piłką ręczną trwające 2×15 minut przerywane były co 5′ aby umożliwić trenerom dokonanie zmian w taki sposób, by wszystkie zawodniczki z drużyny spędziły na parkiecie tyle samo czasu. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z liczenia bramek, stawiając na tym etapie szkolenia na możliwość zaprezentowania poznanych na treningach elementów w grze.

Turniej klas V i VI to już "prawdziwa gra", w której były liczone bramki. Jednak podobnie jak w przypadku młodszych zawodniczek nie one były najważniejsze, a stopień opanowania elementów techniczno-taktycznych nauczanych w ramach zajęć treningowych. Tu również mecze trwały 2×15 minut, a każde dobre zagranie nagradzane było gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności, złożonej przeważnie z rodzin zawodniczek. Grupa ponad 200 rodziców – kibiców to kolejny sukces Akademii i duży krok do zbudowania silnego środowiska dla piłki ręcznej w Słupsku.