Strona główna | Szkolenia | Konsultacje rocznika 1999

Konsultacje rocznika 1999

 

Kroczyce były bazą szkoleniową dla czterech kadr wojewódzkich z rocznika 1999 w piłce ręcznej mężczyzn. Konsultacje, w których uczestniczyło blisko 60 młodych szczypiornistów, odbyły się w dniach 20-23 listopada.

– Zgrupowanie miało na celu wybór kadry makroregionu, czyli 24 najzdolniejszych zawodników z województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W kolejnych konsultacjach udział weźmie właśnie taka liczba graczy. Przygotowania mają za zadanie wyselekcjonowanie kadry narodowej – podkreśla szkoleniowiec kadry Śląska Igor Zagała, który na co dzień broni barw Viretu CMC Zawiercie.

– Szczypiorniści zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsze dwa dni trenowaliśmy w systemie „każdy z każdym”, zaś na zakończenie odbyliśmy wewnętrzne gierki. Podczas zajęć skupialiśmy się głównie na technice indywidualnej, jednak nie zapominaliśmy także o taktyce – wyjaśnia Zagała.

Kadra Województwa Śląskiego we wspominanych meczach dwukrotnie zwyciężyła (z woj. świętokrzyskim 27:24 oraz z woj. podkarpackim 35:15) oraz zanotowała nieznaczną porażkę z  przedstawicielami Małopolski (22:23).

W sobotę adepci piłki ręcznej dopingowali również drużyny Viretu CMC oraz Czuwaju Przemyśl podczas meczu 10 kolejki I ligi mężczyzn. Górą okazali się „Harcerze”, którzy z odległego wyjazdu wrócili z wygraną za przysłowiowe cztery punkty.