Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | Akcja pomocy dla chorego trenera

Akcja pomocy dla chorego trenera

 

Mecz polskiej reprezentacji PGNiG Superligi kontra "Reszta Świata" piłkarzy ręcznych odbędzie się 14 grudnia o godz. 17:30 w Lublinie. Dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na leczenie chorego na nowotwór drugiego trenera Vive Tauronu Kielce, Tomasza Strząbały.
Naprzeciw siebie staną drużyny złożone z zawodników występujących w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. W pierwszym zespole, prowadzonym przez szkoleniowca polskiej kadry Michaela Bieglera, wystąpią aktualni reprezentanci kraju, w drugim pod wodzą trenerów Manolo Cadenasa (Orlen Wisła Płock) oraz Tałanta Dujszebajewa (Vive Tauron Kielce) – zagraniczne gwiazdy superligi oraz byli reprezentanci Biało-Czerwonych. 

/ Fot. R. Oleksiewicz Pressfocus

– Lublin jest dobrym miastem dla piłki ręcznej i na pewno potrzebuje takiego wydarzenia, liczymy na duże zainteresowanie – powiedział Marek Góralczyk, sekretarz generalny ZPRP.

Meczowi przyświeca szczytny cel –  zbiórka pieniędzy na leczenie ciężko chorego asystenta trenera Vive Tauronu Kielce, 48-letni Tomasza Strząbały. Szansę na ratunek daje kosztowna (ponad milion złotych) terapia w Stanach Zjednoczonych. Całkowity dochód z reklam i biletów na mecz będzie przeznaczony właśnie na ten cel.
– Całe środowisko piłki ręcznej jednoczy się, by pomóc Tomkowi. Gorąco apelujemy do wszystkich o pomoc – dodał bramkarz reprezentacji Polski i Vive Sławomir Szmal. W ramach pomocy dla szkoleniowca w internecie oraz w czasie meczu licytowane będą liczne gadżety przekazane m.in. przez ZPRP, Vive Tauron, federacje piłki ręcznej z Hiszpanii i Chorwacji oraz gwiazdy sportu z różnych dyscyplin.
Pierwsza zbiórka odbędzie się 30 listopada podczas meczu Ligi Mistrzów z Kadetten Schaffhausen. Będzie można wrzucić pieniądze do urny albo wykupić cegiełki w cenie 20, 50 i 100 złotych. W zamian będzie można otrzymać zdjęcie zespołu z autografami.
Od 1 grudnia w serwisie Allegro będzie można licytować unikalne pamiątki związane z piłką ręczną i nie tylko – koszulki reprezentacji Polski, Hiszpanii i Chorwacji przekazane przez zawodników Vive Tauronu Kielce i innych drużyn; brązowy medal Final Four Ligi Mistrzów, kolacje z zawodnikami mistrza Polski, piłki z autografami, płyty Leszka Możdżera z autografami artysty.
Inicjatorzy pomocy utworzyli specjalną stronę internetową www.dlatomka.pl. Tam podane jest konto bankowe, na które osoby solidaryzujące się z akcją mogą wpłacać pieniądze.