12 listopada 2014

Polsko-duńska rywalizacja w elicie

Widzów kanałów sportowych platformy nc+ czekają w najbliższych dniach kolejne emocje związane z transmisjami Ligi Mistrzów. W 5. kolejce mężczyzn polskie zespoły zmierzą się  z klubami z Danii. Już w czwartek Orlen Wisła Płock podejmować będzie we własnej hali lidera grupy B – KIF Kolding Kopenhaga (CANAL+ Sport, 18:15). Vive Tauron Kielce zagra w niedzielę na wyjeździe z Aalborg Handball (CANAL+ Sport, 16:50). W żeńskiej EHF Champions League mistrzynie Polski MKS Selgros Lublin zmierzą się z HCM Baia Mare (nSport+, niedziela, 13:50).

Najlepsze polskie kluby rozegrają trudne spotkania, które mają być ważnym krokiem na drodze do awansu do dalszego etapu rywalizacji. Emocje rozpoczną się już w czwartek. O 18:15 rozpocznie się w CANAL+ Sport od studia z Płocka, które poprzedzi konfrontację Orlenu Wisły z liderem grupy B, KIF Kolding Kopenhaga. Gospodarz studia, Krzysztof Bandych, wraz z ekspertem, Krzysztofem Lisem, wprowadzi widzów w atmosferę zbliżającego się starcia drużyny Manuela Cadensa z ekipą z Danii. O 18:45 głos przejmą komentujący spotkanie, Piotr Karpiński i Jacek Będzikowski.


N. Barczyk / Fot.. Pressfocus

Niedzielna rywalizacja z udziałem polskich klubów rozpocznie się o 13:50 w nSport+, od konfrontacji żeńskiego mistrza Polski: MKS Selgros Lublin z rumuńskim HCM Baia Mare. Dla zawodniczek Sabiny Włodek to bardzo ważne spotkanie, ponieważ w przypadku wygranej mogą zapewnić sobie kwalifikację do dalszej fazy rywalizacji. Remis 30:30 w ostatniej serii gier z francuskim Metz był pechowy. Tym razem, nauczone doświadczeniem zawodniczki z Lublina, zrobią wszystko by wygrać. Byłby to rewanż za porażkę na inaugurację rywalizacji w Lidze Mistrzów, kiedy przegrały z HCM Baia Mare 25:30.

W niedzielę, o 16:50 w CANAL+ Sport rozpocznie się transmisja z Aalborga, gdzie wyjazdowy mecz 5. kolejki EHF Velux Ligi Mistrzów rozegrają zawodnicy mistrza Polski, Vive Tauronu Kielce. Drużyna Talanta Dujszebajewa ma na swoim koncie komplet zwycięstw w czterech dotychczasowych grach. Jest na dobrej drodze do wygrania grupy i ustawienia się w wąskim gronie kandydatów do gry w turnieju Final Four, który wyłoni zwycięzcę rozgrywek w sezonie 2014/2015.

Miłośnicy piłki ręcznej zobaczą  w nc+ w najbliższych dniach także inne ważne mecze Velux EHF Ligi Mistrzów. W sobotę transmitowane będą dwa pasjonująco zapowiadające się starcia. Od 18:55 w nSport+ relacjonowana będzie konfrontacja HC Vardar Skopje – MKB-MVM Veszprem. Goście – podobnie jak mistrz Polski – wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania, ale gospodarze z Macedonii również nie zanotowali w obecnych rozgrywkach porażki. Na 20:55 w nSport+ zaplanowany jest początek relacji ze starcia dwójki uczestników turnieju Final Four w poprzednich rozgrywkach – broniący trofeum SG Flensburg-Handewitt spotka się z FC Barceloną.

Na mecze Velux EHF Ligi Mistrzów zaprasza dziennikarz nc+, Piotr Karpiński:
5. kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych będzie stała pod znakiem rywalizacji polsko-duńskiej. Obie nasze drużyny zagrają z ekipami ze Skandynawii. Wisła i Vive przystąpią do tych meczów jednak w zupełnie odmiennych nastrojach. W minioną niedzielę w świętej wojnie Płocka i Kielc „Nafciarze” byli bezradni, mistrzowie Polski robili co chcieli. Zawodnicy Wisły mogą być rozbici. Muszą się jednak pozbierać, bo czwartkowy rywal KIF Kolding Kopenhaga wcale nie musi być łatwiejszym rywalem niż Vive. Wręcz przeciwnie, lider grupy B pokazał już w tym sezonie na co go stać, rozbijając m.in niemiecki Flensburg. Z płocczanami Duńczycy też już wygrali. I to dwa razy, w zeszłym sezonie Ligi Mistrzów.

Warto się zrewanżować. Mam nadzieję, że czwartkowy wieczór w Płocku będzie należał do gospodarzy. O drugie polsko-duńskie starcie jestem spokojny. Uparcie powtarzam, że Vive w swojej grupie nie ma rywala, który może im zagrozić. Aalborg oczywiście będzie w niedzielę robił wszystko, by wygrać, ale z dwóch punktów będą się cieszyć kielczanie.

Liczę, że ten weekend nasi widzowie zachwycą się też innymi spotkaniami Ligi Mistrzów. Wybraliśmy dla nich dwa szlagierowe mecze. Starcia Vardaru z Veszprem i Flensburga z Barceloną dla kibica piłki ręcznej to pozycja obowiązkowa. Przegapić nie można też meczu naszych pań. Dziewczyny z Lublina kapitalnie zaprezentowały się w dwóch konfrontacjach z francuskim Metz. Zdobyły trzy punkty i walczą o wyjście z grupy. W niedzielę mogą zbliżyć się do realizacji marzeń. Potrzebne jest jednak zwycięstwo z Rumunkami z Baia Mare.

Plan najbliższych transmisji meczów Ligi Mistrzów piłki ręcznej w kanałach nc+:

czwartek, 13 listopada:
18:15 Studio Ligi Mistrzów, CANAL+ Sport
Orlen Arena, gospodarz: Krzysztof Bandych, ekspert: Robert Lis, reporter: Piotr Bugajny
18:45 Orlen Wisła Płock – KIF Kolding Kopenhaga, CANAL+ Sport
komentują: Piotr Karpiński, Jacek Będzikowski

sobota, 15 listopada:
18:55 HC Vardar Skopje – MK Veszprem KC, nSport+
komentują: Piotr Karpiński, Jarosław Cieślikowski
20:55 SG Flensburg-Handewitt – FC Barcelona, nSport+
komentują: Tomasz Dryła, Michał Matysik

niedziela, 16 listopada:
13:50 MKS Selgros Lublin – HCM Baia Mare, nSport+
komentują: Tomasz Dryła, Iwona Nabożna, reporter: Piotr Karpiński
16:50 Aalborg Handball – Vive Tauron Kielce, CANAL+ Sport
komentują: Krzysztof Bandych, Robert Lis.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest