7 listopada 2014

W pogoni za liderem

Kluby PGNiG Superligi Kobiet rozegrają w tym roku jeszcze tylko trzy kolejki. Potem nastąpi przerwa związana z mistrzostwami Europy. Z najbliższych meczów najciekawiej zapowiada się potyczka w Koszalinie, gdzie czwarta w tabeli Energa podejmie piąty zespół rozgrywek – Pogoń. Lider, MKS Selgros Lublin, tym razem będzie pauzował.

Vistal Gdynia – Aussie Sylex Sambor Tczew / sobota g. 17:00
Faworytem derby Pomorza  jest Vistal. Gdynianki mają zdecydowanie większy potencjał niż beniaminek z Tczewa. Aż sześć zawodniczek trójmiejskiego klubu trafiło do szerokiej kadry, którą Kim Rasmussen ogłosił przed mistrzostwami Europy. Vistal, chcąc zachować kontakt z liderem, MKS Selgros,  nie może pozwolić sobie na gubienie punktów z tej klasy przeciwnikami. 


Pogoń Baltica powalczy w Koszalinie/ Fot. Sz. Górski Pressfocus

KPR Jelenia Góra – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. / sobota g. 17:00
Jeleniogórzanki w ostatnich kolejkach wsławiły się remisami z wyżej notowanymi rywalami (z Lubina i Szczecina). Pokonanie outsidera z Piotrkowa Tryb. nie powinno dla nich stanowić problemu. Działacza z Piotrkowa Tryb. wciąż szukają wzmocnień, ale bez konkretnych pieniędzy zadanie można zaliczyć do tych niewykonalnych. W tej sytuacji zaczęto myśleć o wzięciu kredytu, aby nowe zawodniczki pojawiły się w klubie na drugą rundę. W tej na wzmocnienia na ma co liczyć.

MKS Selgros Lublin – SPR Olkusz / awansem 31:26 (16:10)

Energa AZS Koszalin – Pogoń Baltica Szczecin / sobota g. 17:00
Kibice w Koszalinie zobaczą w akcji kilka reprezentantek Polski. Siły zespołów wydają się wyrównane. Energa wspięła się już na trzeci stopień ligowej tabeli. Wpływ na to miała przede wszystkim wygrana w Lubinie. Szczecinianki też pokazały, że potrafią walczyć. Jako jedyny w tym sezonie odebrały punkt mistrzowi Polski z Lublina. Emocje gwarantowane.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KGHM Metraco Zagłębie Lubin / sobota g. 18:00
Wydawało się, że „góralki” po zmianie na stanowisku trenera i dwóch zwycięstwach wskoczyły na właściwe tory. Tymczasem dość wysoka porażka w Chorzowie świadczy, że przed trenerem Danisem Dusanem jeszcze dużo pracy.  Z kolei ambicja „Miedziowych” po dwóch przegranych z rzędu została mocno podrażniona.    

EKS Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów / sobota g. 19:00 Polsat Sport
W tym meczu potencjał drużyn również wydaje się być wyrównany. Start u siebie przegrał jedynie z Vistalem. Dorobek wyjazdowy Ruchu nie jest imponujący, ale „Niebieskie” nie stoją na straconej pozycji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest